MojAndroid

Inteligentné hodinky dnes poznáme najmä ako elegantné a dobre vyzerajúce zariadenia, ktoré ponúkajú malý displej a operačný systém Android alebo Watch OS. Čo tak si ale zaspomínať na staré časy a vrátiť sa do dôb starých Windows. Presne to spravil jeden z členov reddit komunity, ktorý sa prezýva ako Lord_of_Bone. Ten si doma svojpomocne vyrobil inteligentné “hodinky”, resp. počítač na ruku, ktorý ale nebootuje žiadny z vyššie spomínaných operačných systémov. Namiesto nich používa archaický Windows 98!

img_20170220_082103

Je to bláznivý, veľmi zle vyzerajúci a viac menej nepoužiteľný projekt, ktorý je však veľmi cool,” opisuje svoj výtvor autor projektu Lord_of_Bone, ktorý sa do jeho realizácie pustil z čistej nostalgie. Základ zariadenia tvorí RaspBerry Pi, ktorý je doplnený o veľký displej. Bootovanie Windowsu 98 trvá až 10 minút a po jeho spustení  na pokyny používateľa reaguje len spomalene. Viete si na ňom ale zahrať staré dobré Míny. To ako takéto zariadenie funguje v praxi môžete vidieť aj na videu.

Ak by ste mali záujem vytvoriť si podobné “inteligentné hodinky” aj vy, tak autor sprístupnil návod ako na to. Stačí navštíviť stránku projektu.

Zdroj: zdnet.com

 

7.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+