MojAndroid

Spoločnosť Google sa zrejme pripravuje do svojho portfólia produktov s podporou pre AOSP (Android Open Source Project) pridať ďalšie zariadenie. Tentokrát ale nepôjde o žiaden telefón či tablet, ale o počítač. Konkrétne o miniatúrny počítač Raspberry Pi 3, ktorý si získava fanúšikov po celom svete aj vďaka svojej nízkej cene a obrovskému množstvu využití, ktoré takéto malé zariadenie má.

Náš tip
Tretia generácia Raspberry Pi prináša ďalšie vylepšenia

Podpora pre túto verziu Androidu by používateľom umožnila robiť s počítačom ďalšie zaujímavé experimenty. O tom, že Google niečo takéto zrejme zvažuje, sme sa dozvedeli priamo zo stránok internetového giganta, kde sa popri zariadeniach Nexus a zdrojovom kóde AOSP objavila záložka pre počítač Raspberry Pi 3.

raspberry pi 3

Už aj bez toho ale domáci kutili a zruční programátori využívajú tento miniatúrny počítač na množstvo zaujímavých aktivít. Je tiež možné, že Google nechce priniesť kompletný systém Android pre tento počítač, ale skôr plánuje vytvoriť rozhranie, prostredníctvom ktorého by bolo jednoduchšie manipulovať s počítačom zo zariadení s Androidom. Je ťažké robiť teraz závery, no ak patríte medzi fanúšikov tohto miniatúrneho počítača, pravdepodobne sa môžete tešiť na nové funkcie a možnosti, ktoré Raspberry Pi 3 už čoskoro získa vďaka podpore od spoločnosti Google.

Zdroj: AOSP via Android Police

26.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+