MojAndroid

Vytváranie HDR fotografií pomocou súčasných technológií nie je vôbec jednoduchá úloha. Fotoaparát pri vytváraní HDR fotografie zachytáva v podstate až tri snímky (jednu pri minimálnej, jednu na neutrálnej a poslednú pri maximálnej expozícii), ktoré pomocou zložitého algoritmu kombinuje do jednej. Nová technológia Binary Pixel od spoločnosti Rambus však sľubuje veľký pokrok aj v tomto smere, keď HDR snímku dokáže vytvoriť na jeden záber.

imager-cmos-comparison

Rambus Binary Pixel pozostáva z vlastného obrazového snímača a architektúry, ktorá umožní vytváranie HDR snímkov na jeden záber. Okrem toho vylepšuje citlivosť snímača, vďaka čomu je možné vytvárať kvalitnejšie snímky aj v horších svetelných podmienkach. Nová technológia je optimalizovaná na úrovni pixelov tak, aby pri snímaní čo najlepšie kopírovala vlastnosti ľudského oka, pričom snímač si zachováva malé rozmery, nízku spotrebu energie a cenu. Hlavnými benefitmi binárnej technológie pixelov sú:

  • Vylepšená kvalita snímkov na úrovni pixelov
  • HDR fotografie a videá na jeden záber pri zachovaní vysokého FPS
  • Vylepšený odstup signál-šum pri horších svetelných podmienkach
  • Rozšírený dynamický rozsah
  • Vhodný pre použitie v mobilných zariadeniach
  • Jednoduchá integrácia do existujúcich SOC architektúr
  • Kompatibilné so šúčasnými technológiami spracovania obrazu z CMOS senzoru

Nová technológia je už otestovaná a pripravená na integráciu do budúcich mobilných obrazových senzorov. Či budú mať o novú technológiu záujem aj výrobcovia a či ju uvidíme aj v mobilných zariadeniach, ukáže len čas.

Zdroj: rambus, via: engadget

 

27.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+