MojAndroid

Radosť, operátor v appke, si 24. septembra pripomína svoje narodeniny. Už tri roky prináša svojim zákazníkom bohatú porciu dát, volaní a správ za výhodné ceny, ktoré sa nemenili ani v čase kríz. A to všetko bez viazanosti, v super pokrytí siete a so všetkým čo potrebuje v jedinej appke. Čo robí Radosť radostnou vo vnímaní zákazníkov mobilných služieb potvrdil aj reprezentatívny prieskum zrealizovaný v auguste tohto roka.

Viac ako tri štvrtiny Slovákov využíva platené dáta

Až 78% zákazníkov mobilných operátorov využíva na pripojenie k internetu platené balíčky dát. Prostredníctvom Wi-Fi sa pripája 14% používateľov mobilných služieb a bez internetu funguje len 8% zákazníkov. Mobilné pripojenie je mimoriadne obľúbené u zákazníkov Radosti, z ktorých až 94% uviedlo, že vo svojom smartfóne využíva dáta od Radosti.

„Výhodou Radosti – operátora v appke je jeho digitálnosť. Prostredníctvom internetu si zákazník v jedinej appke dokáže nastaviť všetko čo potrebuje. Dokonca aj proces aktivácie a prenos čísla od iného operátora prebieha v appke bez nutnosti návštevy pobočky. Zároveň programy Radosti obsahujú atraktívne objemy dát, ktoré plne nahrádzajú wi-fi pripojenie mobilu. Napríklad Dátová Radosť obsahuje neobmedzený objem dát v cene len 15 eur.“

Viktória Kapustová z Radosti

Takmer dve tretiny Slovákov neminie objem predplatených dát v programe

V rámci prieskumu až 62% ľudí, ktorí využívajú dáta uviedlo, že objem predplatených dát vo svojom programe neminie. Tretina (34%) ľudí tento objem minie, ale len 7% si dáta v programe navýši alebo obnoví. Naproti tomu, objem dát v niektorom z programov Radosti neminie až 73% ľudí. Dáta si v balíčkoch obnovuje rovnako len 7% respondentov, ktorí Radosť využívajú.

Radosť ponúka nekonečné dáta | Zdroj: Miroslav Schwamberg

„Radosť ponúka vo všetkých svojich programoch aj balíky dát. S malou Radosťou majú zákazníci k dispozícii v cene programu 5 eur už 2GB dát. Neobmedzené dáta môžu využívať s Dátovou Radosťou už za 15 eur na 30 dní, alebo s programom Nekonečná Radosť v cene 20 eur sa nemusia obmedzovať nielen v dátach, ale ani pri volaniach, či posielaní správ,“ dodáva Viktória Kapustová.

Najpriaznivejšie vnímajú ceny zákazníci Radosti

Takmer polovica (48%) zákazníkov všetkých mobilných operátorov na Slovensku vníma ceny, ktoré platia za poskytované služby priaznivo. Radosť má takýchto zákazníkov až 8 z 10. Nepriaznivo vníma ceny za poskytované služby takmer pätina (19%) zákazníkov všetkých operátorov. Aj medzi zákazníkmi Radosti sa nájde pesimista, je však jediný zo 100!

„Zákazníci Radosti si už tri roky, teda od začiatku vzniku operátora, užívajú priaznivé ceny, ktoré sa nemenili ani v čase kríz, kedy takmer všetci mobilní operátori ceny dvíhali. Jedným z najobľúbenejších programov od začiatku pôsobenia operátora na trhu je Nekončená Radosť s neobmedzenými dátami, volaniami aj správami za nezmenenú cenu 20 Eur na 30 dní,“ uzatvára Viktória Kapustová.

O radosti, šťastí a budúcnosti

Až 7 z 10 Slovákov (69%) deklarovalo, že sú šťastní. Najšťastnejší (74%) sú ľudia vo veku 35 až 44 rokov. Najväčšiu radosť Slovákom prináša možnosť urobiť radosť inému (88%), rodina (84%), príroda (83%), či nové zážitky (81%). Až polovica Slovákov (52%) sa na svoju budúcnosť pozerá optimisticky. Najväčší optimisti sú študenti (62%).

O prieskume

Reprezentatívny online prieskum na vzorke 1000 respondentov využívajúcich služby niektorého z mobilných operátorov zrealizovala spoločnosť Ipsos počas augusta 2023 pre operátora Radosť.

25.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+