Radia.sk: slovenské rádiá vždy po ruke

28. marca 2012 8

Ak patríte k ľuďom, ktorí si radi vypočujú hudbu a relácie zo slovenskej produkcie, potom by vám vo vašom Androide nemala chýbať aplikácia Radia.sk. Zatiaľ čo pre iOS je táto aplikácia dostupná už nejakú dobu, na Google Play sa objavila len prednedávnom. Prináša rovnakú funkcionalitu a dizajn ako verzia pre iPhone, chýba však funkcia flow, ktorá pri landscape režime zobrazuje obaly albumov hraných skladieb.

Radia.sk prináša jednoduché a intuitívne ovládanie pomocou dotykov na displeji vášho Android telefónu. Ovládač hlasitosti (volume) ma dve funkcie a okrem nastavenia intenzity zvuku reproduktoru slúži aj na vypnutie rádia (ťuknutím). Ovládačom pre ladenie rádia (tune) môžete vyberať zo zoznamu dostupných staníc a prelaďovať medzi nimi otáčaním. Na výber je aj prelaďovanie rádií pomocou posunu prsta po oranžovom displeji aplikácie rádia. Svoje najobľúbenejšie stanice si môžete uložiť aj do jednej zo štyroch pozícií (A,B,C,D). Ak chcete  niektorú z nich prepísať inou stanicou, stačí na uloženej pozícii podržať prst. Ťuknutím na reproduktor sa objavia ovládacie prvky pre odoslanie pripomienok vývojárom aplikácie alebo zobrazenie pomoci pri ovládaní aplikácie.

Aplikácia ponúka zoznam streamov, ktorý sa neustále aktualizuje z webu radia.sk. Na základe GPS súradnic vás aplikácia tiež informuje o frekvencii najbližšieho vysielača a k dispozícii sú tiež informácie o práve prehrávanej skladbe. Výhodou je aj automatická voľba kvality streamu na základe rýchlosti vášho internetového pripojenia.  Aplikácia radia.sk je samozrejme zadarmo dostupná na Google Play Store.

 

radia.sk
Apptives
Verzia 1.2 (1. 3. 2012)
Veľkosť 924 kB
1.6+

Zadarmo

Zdroj: TS radia.sk

Si slovenský developer a máš vlastnú Android aplikáciu?

Zviditeľni ju v našom Android katalógu.

Zapojte sa do diskusie (8)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
 1. Loading ...
Diskusia k článku
 • Chester111

  hneď prvá veta ma pobavila….. Ak patríte k ďudom, ktorí si radi vypočujú hudbu…:DDDDD

  • martinkrcho

   Dik za kontrolu pravopisu @b9fcdb9d306519d9dfec6088c5ef106e:disqus , aj my sme sa v redakcii dobre nasmiali :D Už sme to opravili.

 • Adam

  popiči aplikácia:-)

 • Razto

  na SE X10 mini pro sa mi nezobrazujú MHz v oranžovom poli a takisto by bolo dobré keby sa MHz zobrazovali aj pri výbere rádií. Tiež by som privítal širšie tlačidlá A, B, C a D najlepšie aj  s logami staníc ktoré som si tam priradil. 

 • Peter

  Konečne dobré rádio ktoré beží aj na O2 pripojení k internetu, hodnotím 5 hviezdičiek

 • Peter

   Na 5 hviezdičiek to určite nie je a ešte ani na 4. Ale ak sa popracuje na prostredí, tak to bude OK. Inak dobrá aplikácia.

 • Kjanicko

  rad by som tam privital aj radio Janko Hrasko

 • Pingback: PopBot [beta] – nové internetové rádio s možnosťou rozpoznávania a nahrávania skladieb! | MojAndroid.sk()

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky:


banner