MojAndroid

Množstvo dostupných hudobných streamovacích služieb môže byť pre niekoho skutočne ohromujúce. Nie je jednoduché vybrať si tú najlepšiu a používať ju exkluzívne. Aj preto mnohí z nás aktívne využívajú hneď niekoľko takýchto služieb, čo má zasa za následok roztrieštenú knižnicu skladieb, albumov a playlistov. Našťastie, je tu aplikácia Qus, ktorá zjednocuje populárne streamovacie služby do jednej.

Vďaka tomu môže byť Qus odteraz jedinou aplikáciou na streamovanie hudby, ktorú budete používať. Samozrejme, aplikácia nemôže dokonale replikovať všetky funkcie originálnych služieb, no ak je vašou prioritou kombinácia hudobných knižníc, tu si prídete na svoje. Qus kombinuje skladby z pamäte vášho zariadenia a zo služieb SoundCloud, YouTube, Deezer a Spotify. Aplikácia centralizuje skladby z týchto služieb a umožňuje vytváranie zmiešaných playlistov.

Služba má ale aj veľmi zaujímavú funkciu zdieľaných playlistov, kde môžete pridávať skladby vy a aj vaši kamaráti. Ak sa stane napríklad to, že do playlistu pridáte platenú skladbu a druhá strana nemá zaplatenú dotyčnú službu, aplikácia sa automaticky pokúsi nájsť ekvivalentnú skladbu v niektorej dostupnej službe, ktorá je zadarmo. Okrem toho implementuje aplikácia aj ďalšie sociálne funkcie, ako napríklad možnosť niekoho sledovať a aj byť sledovaný. Hoci ide o relatívne novú aplikáciu v obchode Play, má skutočný potenciál rásť a stať sa používanou u veľkého množstva používateľov. Zatiaľ tieto sociálne funkcie zrejme nevyužijete, no s nárastom počtu používateľov pôjde aj v tomto smere o atraktívnejšie možnosti.

Zdroj: Android Police

20.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+