MojAndroid

Spoločnosť GoPro vo februári oznámila spojenie aplikácií Replay a Splice, za účelom vytvorenia nového riešenia pre mobilné zariadenia, ako aj pre kamery GoPro. Dnes bol tento plán uvedený do finálnej podoby. Dočkali sme sa dvoch aplikácií, Quik a Splice. Ich rozdielnosť spočíva najmä v spôsobe spracovania videa. Kým Quik, vďaka pokročilým algoritmom, sám upraví vaše videá, Splice vám dá voľnú ruku a dovolí vám si video upravovať vo vašej vlastnej réžii. Pre platformu Android je však dostupná len aplikácia Quik.

quik_1

GoPro si uvedomuje, aký dôležitý je post-process, teda dodatočné upravovanie videí natočených kamerou alebo telefónom. Quik preto vyberie z vášho videa tie najlepšie momenty, pridá k ním efekty, prechody a hudbu, ktorú s videom zosynchronizuje. Ponúkne tak celkovo 28 štýlov, ktoré sa odlišujú rôznymi kombináciami použitých filtrov či prechodov.  Nechýba podpora vlastných hudobných knižníc či napríklad aktuálne veľmi populárne pridávanie emotikonov do videa.

quik_2

A to nie je všetko. GoPro si pripravilo aj prekvapenie. Quik vás každú nedeľu prekvapí videom, ktoré vznikne spojením vašich posledných snímkov. Neodkladnou súčasťou aplikácie je samozrejme aj zdieľanie, vďaka ktorému videá môžete okamžite posielať na Youtube, Facebook, Instagram, či nechať si ich uložiť priamo do mobilného zariadenia.

Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.0.3691-ed8c819
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

4.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+