MojAndroid

Ak ste niekedy v obchode Play hľadali alternatívnu aplikáciu s galériou, s najväčšou pravdepodobnosťou ste narazili aj na titul QuickPic. Ten patrí medzi najpopulárnejšie aplikácie svojho druhu a medzi užívateľmi je extrémne obľúbený najmä vďaka skvelým funkciám, pravidelným aktualizáciám, peknému dizajnu a v neposlednom rade aj vďaka tomu, že je zadarmo. Vývojár teraz ale svoju aplikáciu predal štúdiu Cheetah Mobile, s čím užívatelia rozhodne nesúhlasia.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: QuickPic (31.časť)

Vývojárske štúdio Cheetah Mobile totiž nemá medzi užívateľmi veľmi dobrú reputáciu. Štúdio má v obchode Play desiatky rôznych aplikácií, ktoré sú spravidla doplnené o rozsiahle popisy, efekty a videá a vo väčšine prípadov sú zadarmo. Problémom je ale fakt, že obsahujú množstvo reklám a ide o ten typ aplikácií, ktoré stále bežia na pozadí, otravujú vás upozorneniami a neviete sa ich zbaviť, až kým ich neodinštalujete. Ide pritom o aplikácie s bežnými funkciami, ako rôzne čističe, prehliadače, klávesnice, baterky a podobné nástroje, ktoré máte väčšinou už predinštalované vo svojich zariadeniach.

cheetah mobile apps

Okrem toho je štúdio Cheetah Mobile známe aj tým, že svoje aplikácie napĺňa 5-hviezdičkovým hodnotením. Samozrejme, nedá sa s určitosťou povedať, že to tak je a že sa to deje pri všetkých aplikáciách, no ak sa pozriete na vývoj hodnotenia aplikácie Clean Master Boost & AppLock, uvidíte značný výkyv, ktorý určite nevyzerá prirodzene.

clean master rating

Ak vezmeme do úvahy všetky spomenuté fakty, nemôžeme sa ani čudovať užívateľom aplikácie QuickPic, ktorí zrazu dávajú najavo svoje rozhorčenie v sekcii s hodnoteniami v obchode Play. Mnohí jasne deklarujú, že zatiaľ boli s aplikáciou veľmi spokojní, no obávajú sa, čo prinesie nový vývojár. K celej situácii sa vyjadrilo aj štúdio Cheetah Mobile, ktoré uvádza, že plánuje iba zlepšovať užívateľský zážitok a nechce do aplikácie umiestniť intenzívne reklamné prvky. Či to tak ale aj bude, zatiaľ nie je zrejmé. Aplikácia sa zatiaľ oproti svojej poslednej verzii nijako výrazne nezmenila, a tak je skutočne možné, že Cheetah Mobile nebude zbytočne meniť aplikáciu, ktorá doteraz fungovala výborne.

Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

31.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+