MojAndroid

Bežné počúvanie hudby cez smartfón je zväčša iba zvukový zážitok. Takúto klasickú aktivitu ale môže oživiť aj také jednoduché zariadenie, akým je Quantum VJ. To ponúka veľmi zaujímavú vizualizáciu hudby, vďaka čomu nebude počúvanie hudby už nikdy také, ako predtým.

Zaujímavé pritom je, že Quantum VJ je zariadenie veľké iba niekoľko centimetrov a je možné si ho zavesiť na krk. Ponúka OLED displej s rozlíšením 128 x 64 pixelov. Na ňom sa zobrazujú animácie, ktoré zodpovedajú práve prehrávanej hudbe. Zariadenie je napájané bežnou hodinkovou batériou, vďaka ktorej je možné zariadenie používať až 20 hodín.

Celý princíp zariadenia spočíva v konvertori, ktorý mení vstupný zvukový signál na výslednú animáciu. Tá je znázornená v tradičnom 8-bitovom štýle, pričom tlačidlom na zariadení je možné prepínať štýl animácie. Zariadenie ponúka aj akýsi úsporný režim, ktorý zobrazuje animáciu v štýle elektromagnetickej interferencie v prípade, že v zariadení nie je aktuálne pripojený žiaden hudobný zdroj. Súčasná verzia zariadenia nemá žiaden video výstup, no vynálezca tohto zariadenia Alexander Zolotov prisľúbil, že táto možnosť by mala pribudnúť v ďalších iteráciách tohto zariadenia.

Zdroj: WarmPlace.ru via engadget, The Creators Project

12.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+