MojAndroid

Inteligentné hodinky sa nestali tak populárnym druhom technológie, ako sa pred niekoľkými rokmi očakávalo. V drvivej väčšine ich používajú stále iba fitness a technologickí nadšenci, no do mainstreamu sa dostávajú iba veľmi ťažko. Jediný model, ktorý má reputáciu medzi bežnými používateľmi, sú Apple Watch. Hodinky so systémom Wear OS dlhodobo zaostávajú a aj výrobcovia sa im väčšinou vyhýbajú – medzi najnovšími modelmi nájdeme okrem fitness zariadení luxusné hodinky od módnych značiek, ktoré tiež nepatria na zápästie bežného človeka. Zmeniť by to mohol Qualcomm so svojím novým čipom pre nositeľné zariadenia.

Konkurencia pre Apple Watch

Spoločnosť rozposlala pozvánky na svoju tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční 10. septembra v San Franciscu. Záhadný pútač zobrazuje hodinky s okrúhlym ciferníkom a mottom “It’s Time.” (Je čas., pozn. redakcia). Hodinky s Wear OS pritom v posledných rokoch používali čip Qualcomm Snapdragon Wear 2100, ktorý je už ale na dnešné pomery zastaraný. Aj to spôsobuje menší záujem zákazníkov, ale aj výrobcov o prípravu nových inteligentných hodiniek a nositeľných zariadení.

Nové funkcie sú na ceste

Nový čip by mal priniesť vyšší výkon, ale aj lepšiu výdrž na jedno nabitie, čo sú najčastejšími neduhmi, ktorými trpia aktuálne hodinky so systémom Wear OS. Okrem toho sa špekuluje o tom, že na jeseň by nové hodinky Pixel Watch mala predstaviť aj spoločnosť Google, pre ktorú by to bol po dlhom čase prvý produkt v tomto segmente. Uvidíme, aké novinky Qualcomm prinesie a či to bude znamenať zvýšený záujem o zariadenia, o ktorých si pred pár rokmi mnohí odborníci mysleli, že dokážu celkom nahradiť smartfóny.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+