MojAndroid

Ako sme už informovali pred niekoľkými dňami, jeden z najväčších výrobcov mobilných procesorov Qualcomm, má nový dvojjadrový procesor Snapdragon S4. Ten svojim výkonom predbehol súčasnú “dvojjadrovú” konkurenciu a zaradil sa na prvé miesto v benchmarkoch a to dokonca aj pred Samsung Galaxy SII, ktorý bol len donedávna najvýkonnejším Android smartfónom na trhu. Silu Snapdragon S4 MSM8960, Qualcomm demonštroval aj na zariadení s 3D displejom s rozlíšením 1920×1200 px (2,3Mpix). Netreba zabúdať, že na simuláciu 3D priestoru na displeji je nutné súčasne zobraziť až dva obrazy súčasne – to predstavuje spracovanie obrazu s rozlíšením až 4,6Mpix. Nový procesor sa nachádza už v najnovších produktoch HTC One S, Asus Transformer Pad Infinity alebo tiež v 3D smartfóne LG Optimus 3D Max.

Druhým procesorom, ktorý na videu Qualcomm ukazuje je štvorjadrový Krait, ktorý dokáže na monitore prehrávať až štyri videá súčasne – každé video je obsluhované jedným jadrom procesora. Pán na videu tiež tvrdí, že nový SOC (System on the Chip) procesor integruje grafický čip, ktorý je až o 50 percent výkonnejší ako predchádzajúce GPU Qualcommu. Zatiaľ nie je isté kedy sa  štvorjadrový Krait dostane do spotrebiteľských zariadení, no pravdepodobne to bude až v druhom polroku.

Zdroj: androidcommunity.com

29.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+