MojAndroid

Qualcomm včera  odhalil novú schému, podľa ktorej budú pomenované nové procesory platformy Snapdragon. Spoločnosť sa rozhodla prejsť na jednoduchšie a prehľadnejšie názvy súčasných a budúcich produktov. Namiesto pre bežného človeka nič nehovoriaceho názvu MSM 8×55 sa budú používať kategórie procesorov, ktoré jasne zadefinujú do ktorej výkonnostnej triedy daný procesor patrí – niečo podobné ako používa Intel pri svojich procesoroch: i3, i5, i7. Smartfóny ako HTC Sensation, EVO 3D sa v tomto systéme nachádzajú v kategórii S3 (System 3). Pre telefóny z nižšej triedy budú používané procesory s označením S1(System 1) alebo S2(System 2).

Zaujímavosťou je, že S3 kategória v plánoch spoločnosti Qualcomm ukazuje dvojjadrový procesor s taktom 1,5  GHz a novým grafickým čipom Adreno 220. Procesor by mal podporovať aj displej s HD rozlíšením 720p – takéto zariadenie na trhu ešte nie je, ale celkom dobre vystihuje parametre špekulovaného smartfónu HTC Vigor.

Qualcomm tiež ukázal, čo plánuje v nasledujúcej generácií svojich procesorov S4 (System 4), ktoré prinesú štyri jadrá taktované až do 2,5GHz a dvojjadrový grafický čip pri 28nm výrobnej technológii. Prvé S4 procesory by sme mohli vidieť už začiatkom budúceho roka.

Zdroj: androidcommunity.com

4.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+