MojAndroid

Po vlajkovom čipsete Snapdragon 888 predstavuje jeho americký výrobca ďalší nový čipset, ktorý by mal mať o niečo slabší výkon. To ale nie je vôbec prekvapivé, pretože podľa portálu TheVerge je Qualcomm Snapdragon 870 len obnovený 7 nm čipset Snapdragon 865.

Frekvencia stúpne na 3,2 GHz

Qualcomm Snapdragon 870 má rovnakú architektúru procesorových jadier Kryo 585 ako Snapdragon 865. Ich taktovacia frekvencia je ale až 3,2 GHz. V Snapdragone 865 to bolo 2,84 GHz a v prípade vylepšeného modelu Snapdragonu 865 Plus 3,1 GHz. O grafiku sa opäť stará grafické jadro Adreno 650. Pôvodný je aj 5G modem Snapdragon X55, ktorý v 5G sieti dosahuje rýchlosť až do 7,5 Gb/s. Podporuje všetky celosvetovo využívané frekvencie vrátane milimetrových vĺn Sub-6.

Qualcomm Snadpragon 870

Samozrejmosťou je tiež podpora Wi-Fi 6 sietí, v ktorých čipset dosahuje maximálnu prenosovú rýchlosť až do 1,8 Gb/s. Zaujímavosťou je, že Qualcomm neosadil čipset technológiou Qualcomm FastConnect 6900 zo Snapdragonu 875 Plus. Namiesto nej tu je staršia technológia Qualcomm FastConnect 6800. Tá slúži pre rýchle párovanie s ostatnými zariadeniami cez rozhranie Bluetooth.

Qualcomm Snapdragon 870 5G

Tak ako minuloročný model, aj novinka podporuje Super Wide Band prenos zvuku cez Bluetooth, vďaka čomu môže prenášať hudbu do slúchadiel vo vyššej kvalite s nižšou odozvou a spotrebou energie. Taktiež dokáže spracovať obraz v rozlíšení 2 Gpx za sekundu, takže si hravo poradí nielen s nahrávaním 4K HDR videa s miliardou farieb, ale aj s 8K videom a 200-Mpx fotografiami. Prítomné je aj nahrávania videa v HDR formáte Dolby Vision.

Prvé modely s novým čipsetom budú na trhu v druhom štvrťroku

Výrobca Qualcomm počíta, že nový čipset využijú hlavne smartfóny vyššej strednej triedy. V prípade Samsungu by ho tak mohol využívať napríklad najvyšší model série Galaxy A. Podľa portálu AROGED ho bude používať aj smartfón Redmi K40 od spoločnosti Xiaomi. Snapdragon 870 bude výrobcom dostupný už tento štvrťrok. Prvé smartfóny, ktoré ho budú využívať, sa pravdepodobne objavia v druhom štvrťroku. V zozname spoločnosti, ktoré si už nový čipset objednali, je okrem Xiaomi napríklad Motorola, OnePlus alebo Oppo.

Náš tip
Nová séria smartfónov Honor príde s podporou Google služieb
20.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+