MojAndroid

Projekt Tango je na našej stránke veru dobre známym pojmom. Ide o projekt spoločností Google a Lenovo, ktoré sprostredkúvajú smartfónu rozšírenú realitu. Tým prinášajú mobilným zariadeniam nový rozmer, teda z nich spravia napríklad nástroj na indoor navigáciu či zaujímavé zariadenie zobrazujúce množstvo dodatočných informácií a podobne. Prvým zariadením pre verejnosť podporujúcim Projekt Tango je nedávno predstavený smartfón Lenovo Phab 2 Pro. Ten už počas predstavenia obsahoval procesor od Qualcommu, presne Snapdragon 652. Nešlo o úplne najvyýkonnejší čip, no Qualcomm sa pýšil jeho vylepšením. Upravil ho tak, aby utiaholi výkonnostne náročné Tango funkcie – a pritom zaťažil jednotku CPU na menej ako 10%, v porovnaní s bežnými aplikáciami. Navyše, spoločnosť sa dušuje, že všetky výpočtové procesy v smartfóne s podporou Projetu Tango sú pomerne nenáročné k spotrebe batérie. Treba pritom brať do úvahy, že Projekt Tango využíva trojicu kamier a zároveň tvorí obrazy rozšírenej reality priamo v smartfóne.

Lenovo PHAB2 Pro-3

Pôvodne nasadený Snapdragon 652 do predstaveného modelu na Lenovo Tech World teda ponúka vďaka optimalizácii softvéru poriadny výkon, Qualcomm však chystá zmenu. Ohlásil, že najnovšie by to mal byť práve Snapdragon 820, ktorý bude v čele a “ťahať” zariadenia s Google Tangom. Dáva to zmysel aj z toho dôvodu, že Snapdragon 820 a 652 sú vystavané na podobnej heterogénnej výpočtovej architektúre Snapdragonu. Navyše, aj ďalšie budúce procesory série Snapdragon 600 a 800 by sa postupne mali dočkať podpory pre Google Tango zariadenia.

google_tango_qualcomm_820

Zdroj: androidauthority, ubergizmo.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+