MojAndroid

Porovnávať možnosti procesorov v stolových počítačoch a v mobilných zariadeniach nemá príliš veľký význam – fyzika skrátka nepustí a ak vedci nenájdu nejakú zaujímavú cestu ako tento fakt obísť, musíme sa zmieriť s tým, že procesory v mobilných zariadeniach budú mať obmedzenejšie možnosti ako ich desktopový kolegovia. Napriek tomu pokračuje snaha o čoraz väčší výkon mobilných procesorov a ruka v ruke kráča aj ich miniaturizácia. Na druhej strane, vyvstávajú neustále otázky, či je poriadny nárast počtu jadier skutočne nutnosťou, jednoducho sa to deje. Vývojári sledujú – a zároveň aj podporujú tento trend.

Najnovšie sa hovorí o tom, že Qualcomm chystá novinku v podobe Snapdragonu 818. Zaujímavosťou je, že má ísť o prvý 10-jadrový procesor z dielne Qualcommu. MediaTek už 10 jadro rieši v podobe Helio X20, a tak bolo otázkou času, kedy Qualcomm odpovie. Snapdragon 818 by mal obsahovať pomer síl v podobe štyroch low-power jadier Cortex A53 s taktom 1,2 GHz, dvoch mid-power jadier Cortex A53 s taktom 1,6 GHz a zvyšnú štvoricu tvoria high-power jadrá A72 s frekvenciou 2,0 GHz vyrobených 20 nm výrobným postupom.

qualcomm_snapdragon_818

Uvidíme, ako sa situácia vyvinie a najmä si musíme počkať na oficiálne oznámenie od Qualcommu. O všetkom vás budeme priebežne informovať (ak túžite vo svojom smartfóne čím skôr renderovať 4K video :)

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+