MojAndroid

Qualcomm predstavil novú technológiu, ktorá by mala pomôcť v detekcii nebezpečného softvéru v mobiloch. Novinka by mala byť súčasťou nového čipu Snapdragon 820 a bude predstavovať hardvérovú detekciu malwaru, ktorý ročne spôsobuje používateľom nemalé škody a odcudzenie inak súkromných informácií. Qualcomm bude prostredníctvom svojho čipu sledovať podozrivú aktivitu a správanie aplikácií, pričom označí tie, ktoré by mohli pre používateľa predstavovať riziko, a to takmer v reálnom čase.

Ide o odlišný prístup ako v prípade väčšiny aplikácií na detekciu škodlivého softvéru. Tie sa väčšinou spoliehajú na databázu známych hrozieb, ktoré vedia odhaliť a vo väčšine prípadov aj odstrániť. Qualcomm však chce predchádzať útokom a úniku používateľských dát ešte pred ich uskutočnením, a to dôkladným monitorovaním toho, čo sa vlastne robí s vašim smartfónov, tabletom alebo iným mobilným zariadením. To všetko bez potreby pripojenia do internetu, či vybíjania batérie.

Nová technológia má zažiť premiéru v procesoroch Snapdragon 820. Spoločnosť už údajne spolupracuje s viacerými firmami zaoberajúcimi sa bezpečnosťou, vrátane Avastu, AVG, či Lookoutu. Tie sa snažia funkcie spojené s novou technológiou zapracovať priamo do svojich aplikácií, takže keď budú k dispozícii prvé kompatibilné zariadenia, budú pripravené poskytnúť nové bezpečnostné funkcie okamžite.

Zdroj: theverge

 

1.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+