MojAndroid

Páčilo by sa vám spúšťať aplikácie alebo robiť iné úkony s vašim telefónom jednoduchým pohybom ruky? Táto predstava je možno bližšie ako si myslíte. Qualcomm vďaka spoločnosti GestureTek by mohla na tomto poli preraziť už v najbližšej dobe. Steve Mollenkopf výkonný viceprezident Qualcommu oznámil prostredníctvom tlačovej správy:

“Aplikačné procesory umožňujú rad nových spôsobov ako sa môžu zákazníci spájať s ich domácimi a mobilnými zariadeniami. Získanie kľúčových technológií a majetku od spoločnosti GestureTek posilní naše produktové portfólio  a umožní našim zákazníkom využívať nové a používateľsky atraktívne  funkcie.”

V tvrdej konkurencií sa tak Qualcomm snaží o presadenie svojich procesorov a s novou technológiou by sa mohol stať zaujímavým pre mnohých výrobcov. Nová technológia rozpoznávania gest by sa mohla objaviť ešte v súčasnej generácii Snapdragon procesorov a pravdepodobne spôsobí ďalší vývoj aj u ostatných výrobcoch, z čoho môže ťažiť najmä koncový zákazník.

Ako sa vám páči možnosť ovládať smartfón gestami vašich rúk?  Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Zdroj: phandroid.com

26.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+