MojAndroid

Ak používate vlajkový smartfón s operačným systémom Android, pravdepodobne ste sa už stretli aj s vlajkovým procesorom série 800 (napríklad model Snapdragon 835). V rámci strednej triedy sú následne populárne procesory série 600 (napríklad Snapdragon 625 alebo Snapdragon 660). V nižšej strednej triede alebo u cenovo dostupných zariadení môžete nájsť procesory série 200 a 400 z dielne spoločnosti Qualcomm.

Náš tip
Snapdragon 845 prešiel benchmarkmi. Tu sú výsledky

Qualcomm Snapdragon 700

Práve americký výrobca čipsetov Qualcomm teraz prináša novú sériu 700. Tá by mala zapadnúť práve medzi spomínané série 600 a 800. Nový procesor by si mal vziať niekoľko prémiových funkcií z vlajkového modelu série 8, ale ponúkne tiež až o 30% vyššiu efektivitu po stránke spotreby energie v porovnaní s nižším modelom Snapdragon 660.

Náš tip
Telekomunikační lídri naživo predviedli rýchlosť 2 Gb/s

Nové čipy série Snapdragon 700 budú mať dvojnásobný výkon s využitím prvkov umelej inteligencie v porovnaní s modelom radu 600 (Snapdragon 660), pričom si zachovajú väčšinu prvkov ako Spectra ISP, Hexagon DSP, Kryo CPU, Adreno GPU či ultra rýchle pripojenie LTE od radu 800.

Poteší tiež podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 4 v rámci čipu série Snapdragon 700. Presný názov nového čipu zatiaľ nepoznáme, no jeho príchod sa očakáva koncom roka 2018 alebo začiatkom roka 2019.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+