MojAndroid

V decembri minulého roka Qualcomm prestavil Snapdragon 765, 765G a procesor vlajkových lodí 865. Tieto procesory boli vytvorené 7 nm EUV procesom od Samsungu a tieto procesory boli prvými Snapdragonmi, ktoré obsahovali integrovaný 5G modem. Podobne ako Snapdragon 730G, aj Snapdragon 760G je herným variantom Snapdragonu 760. Znamená to, že G verzia má mierne pretaktované procesory a grafické čipy. Taktiež obsahuje podporu pre Snapdragon Elite, funkcie pre zlepšenie výkonu v hrách. Teraz vychádza Snapdragon 768G, ktorým Qualcomm posúva latku výkonu v strednej triede o niečo vyššie.

Snapdragon 768G je priamym pokračovateľom Snapdragonu 765G a je postavený na rovnakej architektúre, ale s veľkými rozdielmi vo výkone. Vďaka tomu, že je postavený na rovnakej architektúre, môžu výrobcovia mobilov predstaviť rovnaké mobily, s novším procesorom. Kompatibilita ostatných súčastí zostane totiž zachovaná. Vylepšenia nového procesoru v číslach:

  • Kryo 475, hlavné jadro CPU bolo pretaktované na 2,8 GHz (z pôvodných 2,4 GHz)
  • Grafika Adreno 620 získala 15 % nárast výkonu
  • Pribudla podpora aktualizovateľných ovládačov GPU
  • Podpora pre Bluetooth 5.2 (predtým len 5.0)

Zatiaľ vieme, že tento procesor dostane len vylepšená verzia Redmi K30, ktorý sa u nás ani nepredáva.

Snapdragon 768G novinky a špecifikácie

Snapdragon 768G prinesie do strednej triedy možnosti vlajkových mobilov. Vyberáme pár zaujímavostí: podpora FullHD+ displeja so 120 Hz, technológia rýchleho nabíjania Quick Charge 4+ a inteligentného nabíjania Quick Charge AI, podpora až 192 MP hlavného snímača, podpora rýchlejšieho 5G mmWave, prítomnosť pripojenia na Wi-Fi siete so šifrovaním WPA3 a iné. Celý prehľad špecifikácií a funkcií si môžete pozrieť nižšie.

Špecifikácie procesora Snapdragon 768G
Špecifikácie procesora Snapdragon 768G

XDA spomína, že existuje už 375 5G zariadení na platforme od Qualcommu. Z tých je viac než 280 na druhej generácii procesorov od Qualcommu. Myslia sa tým procesory Snapdragon 765, 765G a 865.

Pozreli ste si už našu novú rubriku Nákupný poradca? Vyberáme tam napríklad tie najlepšie smartfóny do 500 €. Tieto modely totiž ponúkajú tie najlepšie funkcie za rozumnú cenu.

12.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+