MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm predstavil na tohtoročnom medzinárodnom veľtrhu CES 2013 nový rad procesorov Snapdragon 600 a Snapdragon 800, ktoré sa budú objavovať v nových high-end zariadeniach. Prvý z menovaných sme už mohli vidieť v novej vlajkovej lodi HTC One a výsledky výkonnostných testov boli ohromujúce. Avšak Qualcomm nezabudol ani na strednú a nižšiu triedu smartfónov a len nedávno predstavil nové chipsety Snapdragon 200 a Snapdragon 400.

Qualcomm Snapdragon 200 400

Výkonnejší Snapdragon 400 ponúka dve rôzne konfigurácie. Výrobcovia si budú môcť vybrať medzi dvojjadrovým Krait modelom s frekvenciou 1,7 GHz pre každé jadro alebo štvorjadrovú ARM Cortex-A7 verziu s taktom 1,4 GHz. Obe zahŕňajú pomerne výkonný grafický čip Adreno 305, podporu pamäte LPDDR2 alebo LPDDR3, technológiu Miracast a maximálne 13,5 Mpix kameru s podporou 1080p nahrávania. Nový rad menej výkonných procesorov Snapdragon 200 ponúkne štvorjadrové ARM Cortex-A5 CPU, ktoré pracuje na frekvencii 1,4 GHz. O plynulosť hier a prostredia sa postará grafický čip Adreno 203. Okrem toho bude podporovať pamäť LPDDR a kameru s rozlíšením maximálne 8 Mpix.

Zatiaľ si nevieme predstaviť, aký výkon prinesú v smartfónoch so systémom Android, no rozhodne sa jedná o krok vpred pre strednú triedu zariadení. Dvojjadrová verzia 400-vky sa síce zdá byť zastaralá keďže dnes sa skôr stretávame so štvorjadrovými procesormi, no práve táto má poskytnúť veľmi slušnú energetickú účinnosť a teda aj výdrž batérie.

Zdroj: qualcomm

21.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+