MojAndroid

Ak sami seba považujete za “dobrého hackera”, tak by vás mohla zaujať najnovšia ponuka spoločnosti Qualcomm. Tá sa totižto rozhodla, že preverí bezpečnosť svojich čipov a LTE modulov, a za odhalenie akejkoľvek chyby či nedostatku ponúka šikovnému hackerovi odmeny až do výšky 15 000 dolárov.

Náš tip
Qualcomm predstavil Snapdragon 835 vyrobený 10 nm procesom

Qualcomm bude pri svojom “bug bounty” programe spolupracovať so spoločnosťou HackerOne, ktorá tieto služby ponúka biznisovým zákazníkom. Ide však o pomerne nový typ odhaľovania chýb v hardvéri – doteraz boli podobné programy dostupné len pri testovaní softvéru. Qualcomm sa touto cestou chce uistiť, že sú bezpečné všetky súčasti jeho čipov – MSM Linux, bootloader, firmvér, či povolenia root-u. Viac informácií o tomto programe nájdete na oficiálnom webe spoločnosti HackerOne.

18.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+