MojAndroid

Zrejme nikomu, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete technológií netreba pripomínať, že Qualcomm je najväčším výrobcom mobilných procesorov. Táto gigantická americká spoločnosť je zároveň výrobcom jedného z najvýkonnejších mobilných procesorov súčasnosti. Mohlo by sa teda zdať, že si Qualcomm žije svoj sen a že sa mu na všetkých frontoch náramne darí. Nie je to však úplne pravda.

Snapdragon Wear 3100 bol prepadák

Táto spoločnosť totiž už nejaký ten piatok stagnuje na poli nositeľných zariadení. Môže za to nie veľmi úspešný čipset Snapdragon Wear 3100, ktorý bol predstavený v septembri minulého roka. Ten po vyše dvoch rokoch nahradil procesor Wear 2100, oproti ktorému však priniesol minimálne množstvo vylepšení. To sa prejavilo aj na jeho predajoch a skutočnosti, že sa Wear 3100 nenachádza takmer v žiadnych smarthodinkách. Bolo teda len otázkou času, keď v súvislosti s tým začne spoločnosť konať. No a konať podľa všetkého konečne začala, keďže sa objavili informácie o novom Wear čipsete.

Jeho presné označenie zatiaľ nie je známe, no v hre sú názvy Snapdragon Wear 429 a Snapdragon Wear 2700. Tento nový procesor má byť postavený na 12 nm výrobnej technológii, pričom má obsahovať jadrá Cortex A53. Tieto jadrá fungujú na 64-bitovej architektúre a vo Wear čipsetoch si užijú svoju premiéru. Pre porovnanie, Wear 3100 je postavený na 28 nm výrobnej technológii a obsahuje menej výkonné 32-bitové jadrá Cortex A7. Novinka by teda mala byť o poznanie výkonnejšia a zároveň šetrnejšia k batérii. Kedy sa ju však Qualcomm rozhodne oficiálne odhaliť, zatiaľ známe nie je.

10.7.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+