MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm pozná každý z vás. Ide o výrobcu populárnych čipov Snapdragon, ktoré sa nachádzajú vo väčšine high-end smartfónov s Androidom. Najnovšie dohady hovoria o tom, že by Qualcomm kúpil spoločnosť AMD, prípadne jej časť. AMD sa totižto na mnohých trhoch veľmi trápi a celková hodnota firmy predstavuje “iba” dve miliardy dolárov. Tak Qualcomm mal v minulom roku zisk 7,5 miliardy dolárov a disponoval hotovosťou 15 miliárd dolárov. Dve miliardy sú tak pre tohto technologického giganta veľmi prijateľnou investíciou. Qualcomm chce odkúpením získať najmä nové technológie, ktoré by mohol využiť pri tvorbe dátových centier, serverov a procesorov, ktoré by v nich mohli použiť.

Ešte minulý november sme vyhlásili, že sa chystáme vstúpiť na trh s datacentrami. Vieme, že to bude dlhá cesta, no je to niečo, čo musíme podniknúť na ceste za úspechom a novými možnosťami. Umožní nám to rásť na nových trhoch a dokážeme to len tak, že budeme robiť fúzie a akvizície. Práve teraz stojíme na veľmi zaujímavej šachovnici. – povedal Steve Mollenkopf, CEO Qualcommu

Qualcomm sa pritom nesnaží o kúpu AMD či jeho časti po prvýkrát. Od AMD už odkúpil výrobu grafických čipov Adreno, ktoré sa stali súčasťou mobilných procesorov Snapdragon. Odkúpenie AMD by spôsobilo nárast hodnoty akcií Qualcommu a umožnilo by to firme lepšie konkurovať Intelu, ktorý sa pre Qualcomm stane v segmente datacentier priamou konkurenciou. S bohatými skúsenosťami a technológiami, ktoré by od AMD Qualcomm získal, môže ale tento súboj nabrať veľmi zaujímavý smer.

Zdroj: seekingalpha

2.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+