MojAndroid

Značka Honor už niekoľko týždňov nepatrí čínskej spoločnosti Huawei a nový majiteľ neskrýva s novou akvizíciou veľké plány. Tým hlavným cieľom je byť jednotkou na čínskom trhu. K tomu by jej mohol pomôcť aj americký výrobca čipov Qualcomm. Podľa portálu GSMarena s ňou rokuje o dodávaní svojich čipsetov pre jej chystané smartfóny.

Dohoda je vraj veľmi blízko, Honor by mohol získať nový Qualcomm Snapdragon 888

Pre portál to potvrdil zdroj blízky spoločnosti. Honor je ohľadom rokovaní dosť optimistický a obe strany sú údajne blízko k dosiahnutiu dohody. Napriek tomu vraj plánuje spoločnosť Honor naďalej pokračovať vo svojej sérii smartphonov V40 využívajúcich čipsety MediaTek. Ďalšie modely by ale mohli využívať práve čipsety Qualcommu.

CEO spoločnosti Honor Zhao Ming dokonca prehlásil, že značka sa chce stať najpredávanejším výrobcom na čínskom trhu. Mal to prehlásiť počas stretnutia so zamestnancami firmy. Zároveň týždeň po predaní značky novému vlastníkovi potvrdil, že Honor bude vyrábať aj iné zariadenia ako smartfóny a smart hodinky.

Qualcomm Snapdragon 888 titulka

Aby sa mohol Honor stať jednotkou na čínskom trhu, tak bude potrebovať konkurovať najvýkonnejším zariadeniam na trhu. K tomu by mu mohol pomôcť práve americký výrobca čipov. Nedávno totiž predstavil vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 888, ktorý si už predobjednalo 14 výrobcov.  Budúci rok by mal patriť k najvýkonnejším čipsetom na trhu.

Honor by mohol paradoxne získať ďalšiu výhodu proti bývalému vlastníkovi

Navyše by mal Honor vďaka tomu výhodu pred smartfónmi bývalého vlastníka Huawei. Kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu v máji minulého roku totiž prišiel o oveľa dodávateľov komponentov. Pôvodný zákaz predávať Huawei americké technológie sa síce týkal len amerických firiem, ale v septembri bol rozšírený aj na zahraničných výrobcov. Najväčší dopad pre Huawei to malo na výrobu jeho vlastných čipsetov značky Kirin.

huawei qualcomm titulka

Pri ich výrobe sú totiž využívané americké technológie a tak ich výrobu musela čínska spoločnosť ukončiť. Nedávno sa síce objavili správy, že by Qualcomm mohol dodávať svoje čipsety Huawei, ale museli by byť bez 5G modemov. V prípade Honoru už ale toto obmedzenie nemusí platiť, pretože patrí novému majiteľovi. Navyše jeho smartfóny môžu konečne využívať Google aplikácie, ktoré Huawei smartfónom kvôli zákazu chýbajú.

Náš tip
Facebook čaká ďalší súd. Hrozí, že príde o Instagram a WhatsApp
11.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+