MojAndroid

Štatistiky v rámci použitých procesorov v našich mobilných zariadeniach sú takisto zaujímavým údajom. Výsledky za tretí kvartál roka 2017 naznačujú, že samotný trh s použitými procesormi narástol medziročne o 19%, čo je skutočne úctyhodné číslo. Prvé priečky podľa očakávania obsadili hráči ako Qualcomm, Apple, MediaTek či Samsung.

Náš tip
Očakávané smartfóny pre rok 2018 s novinkou Snapdragon 845

Tretí kvartál roka 2017

Rebríčku vedie za dané obdobie spoločnosť Qualcomm so ziskom 42%. To je o jedno percento viac ako za rovnaké obdobie predošlého roka 2016. Druhé miesto obsadila spoločnosť Apple so ziskom 20%, čo znamená medziročný pokles o jedno percento. Tretie miesto obsadila spoločnosť MediaTek so ziskom 14% zariadení. V prípade spoločnosti MediaTek však ide o medziročný pokles až o štyri percentá.

Spoločnosť Qualcomm obhájila svoje prvé miesto aj v treťom kvartáli roka 2017.

Ďalšie priečky obsadili Samsung Exynos, HiSilicon a Spreadtrum so ziskom 11%, 8% a 5%. Neil Shah, riaditeľ výskumu spoločnosti Counterpoint hovorí, že na poli samotných procesorov sa upustilo od zamerania na počet jadier, naopak pozornosť sa sústreďuje na príchod nových technológií ako napríklad implementácia prvkov umelej inteligencie či rozšírenej reality.

Náš tip
Qualcomm ohlásil Snapdragon 845. Môžeme sa tešiť aj na Oreo Go

Prvky umelej inteligencie už môžeme pozorovať napríklad v rámci nových procesorov HiSilicon Kirin 970 alebo Apple A11 Fusion. Takisto spoločnosť Qualcomm predstavila procesor Snapdragon 845 s podporou prvkov umelej inteligencie a na trh príde už v priebehu prvého štvrťroka 2018. Spoločnosť Counterpoint predpokladá, že v roku 2020 bude až tretina smartfónov používať procesor s podporou prvkov umelej inteligencie.

Zdroj: gizmochina

2.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+