MojAndroid

Najnovšie informácie z Južnej Kórey naznačujú vznikajúcu spoluprácu gigantov Samsung a Qualcomm vo výrobe čipov do mobilných zariadení. Qualcomm má predovšetkým záujem o nový 14 nm FinFet výrobný proces, ktorý plánuje využiť vo svojich budúcich čipoch. Spolupráca sa však neprejaví skôr než v polovici budúceho roka.

Napriek obrovskému podielu na trhu s čipmi pre mobilné zariadenia, spoločnosť Qualcomm nevlastní vlastnú fabriku na ich výrobu. Namiesto toho sa spolieha na obrovských výrobcov, ako je TSMC, ktorý dizajn čipov premenia v reálny produkt. Najnovším partnerom má byť, ako sme už načrtli práve Samsung, ktorý zaujal svojim moderným 14 nm výrobným procesom. Benefitom tohto procesu sa okrem menších fyzických rozmerov má stať nižšia spotreba energie, čo sa samozrejme prejaví na výdrži batérie.

Aktuálny čip Snapdragon 805 od Qualcommu je založený na 28nm výrobnom procese, pričom pripravované čipy Snapdragon 808 a 810 budú vyrábané 20 nm procesom. Práve to napovedá, že výroba ďalších čipov nezačne skôr, než v druhej polovici 2015. Bližšie informácie sa však dozvieme až neskôr.

Výrobné haly Samsungu využíva už niekoľko rôznych spoločností, pričom Samsung vyrába aj vlastné čipy alebo pamäte pre svoje mobilné zariadenia.

Zdroj: androidauthority

17.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+