MojAndroid

Inžinieri z Qualcommu sa rozhodli, že kov pre nich nie je v otázke bezdrôtového nabíjania žiadnou prekážkou. Upravili bezdrôtové nabíjačky so štandardom Rezence a vďaka novému spôsobu bezdrôtového posielania energie si na nich môžeme nabiť aj kovové zariadenia. Vo svete mobilných zariadení ide o významný pokrok, ktorý možno spôsobí, že tento spôsob nabíjania nahradí známejší štandard Qi, ktorý dnes používa väčšina smartfónov s podporou bezdrôtového nabíjania.

Náš tip
Bezdrôtové nabíjačky Qi ponúknu už čoskoro 15W nabíjanie

Podľa Qualcommu je štandard Rezence (zaoberá sa ním skupina WiPower) odlišný tým, že vysiela energiu na iných frekvenciách ako Qi, čo umožňuje akosi zanedbať materiál medzi vysielačom a prijímačom, hoci je to aj kov alebo iba prázdny priestor vyplnený vzduchom. Toto nabíjanie funguje na princípe magnetickej rezonancie, ktorá dokáže prejsť cez kryty vyrobené z titánovej zliatiny aj hliníka. Cez oceľ a jej odnože ale prejsť nedokáže.

Spolu so spoločnosťou Qualcomm je členom WiPower skupiny aj firma Electro-Mechanics, ktorá je dcérskou spoločnosťou Samsungu. Spoločnými silami sa tieto spoločnosti snažia o zjednotenie bezdrôtových nabíjacích štandardov, ktoré by boli vhodnou konkurenciou pre takmer monopolný štandard Qi. Rezence ako štandard patrí pod organizáciu Alliance for Wireless Power (A4WP), ktorá sa chce spojiť s podobnou organizáciou PMA, aby mohla bojovať proti Wireless Power Consortium, ktoré má na starosti už spomínaný štandard Qi. Uvidíme, ako sa celá táto situácia s nabíjacími štandardmi nakoniec vyvinie.

Zdroj: AndroidPolice

29.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+