MojAndroid

Android aktualizácie sú veľmi dôležitým aspektom. Pokiaľ ide o pravidelnosť vydávania aktualizácií zo strany výrobcov, došlo v posledných rokoch k zmenám k lepšiemu. Niektoré modely majú až 7-ročnú podporu na verziu operačného systému, čo je dokonca o niečo dlhšie ako podpora iPhonov zo strany Apple. Návrh na ďalšie zlepšenie má spoločnosť Qualcomm, ktorá chce výrobcom uľahčiť vydávanie aktualizácií na smartfóny, informuje SamMobile.

Rýchlejšie aktualizácie? Úlohu zohráva aj hardvér

O tom, ako dlho trvá, kým výrobca vydá aktualizáciu, rozhoduje aj použitý hardvér. Qualcomm dokáže pre niektoré značky, ako napríklad Samsung, zabezpečiť lepšiu plynulosť vydávania softvérových aktualizácií. Nedávno bolo odhalené, že Qualcomm spolupracuje s firmou Google a ďalšími výrobcami Android smartfónov na zmene štruktúry kódu, a spôsobe vydávania aktualizácií. Tieto zmeny by teoreticky mohli eliminovať niektoré problémy, ktorým čelia mnohé značky pri aktualizovaní svojich zariadení, napríklad s rozličnými čipsetmi.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra disponuje čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Tieto vylepšenia prebiehajú “na pozadí” už po dobu niekoľkých rokov. Neskôr v priebehu tohto roka americký gigant Qualcomm oznámi, čo konkrétne by malo situáciu posunúť vpred. Hoci nie je známe, kedy by sme sa mali tieto informácie dozvedieť, je možné predpokladať, že ich prezradí na októbrovom podujatí Snapdragon Summit 2024. Počas tejto udalosti sa očakáva aj odhalenie nového vlajkového čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4, ktorý bude poháňať budúce top modely s Androidom.

Náš tip
Motorola Moto Tag: Lokalizačný prívesok pre každý Android
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+