MojAndroid

Aj keď v minulosti už boli pokusy na vytvorenie štandardu, ktorý by priniesol bezdrôtový štandard napájania batérií (Wireless Power Consortium – štandard  Qi), nepodarilo sa mu preraziť do reálneho sveta.

Aj keď niekoľko modelov telefónov Verizon štandard Qi podporuje, zákazníci si musia dokupovať doplnky, ktoré nie sú štandardne dodávané s telefónom.

Štandardizované nabíjanie by však už čoskoro mohlo byť realitou. Na budúci týždeň, na akcii CTIA Wireless v New Orleans, majú spoločnosti Qualcomm a Samsung oznámiť vznik nového zoskupenia: Aliancia pre bezdrôtové napájanie A4WP. Zoskupenie by malo podporovať nový štandard spoločnosti Qualcomm pod názvom WiPower.

Zoskupenie by mohlo mať naozaj úspech. Najmä preto, že hlavným podporovateľom je aktuálny líder v predaji smartfónov na svete – Samsung. Navyše, predtým nič hovoriaci názov Qi, bol nahradený iným, WiPower, ktorý sa viac približuje používateľom a zároveň oznamuje, o čo pri tomto štandarde ide.

Nakoniec ostáva len dúfať, že k štandardu WiPower sa pridá čo najviac výrobcov, aby získal na sile a mal zmysel.

Zdroj: Aliancia pre bezdrôtové napájanie

7.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+