MojAndroid

Americká spoločnosť Qualcomm v nedávnom interview oficiálne prehlásila, že v tomto roku sa dočkáme smartfónov, na ktorých zadných stranách nájdeme fotoaparáty s enormne vysokými rozlíšeniami. Ich rozlíšenie by sa malo pohybovať od 64 MP po 100 MP.

Aké bude využitie týchto snímačov?

Hoci Qualcomm nie je fanúšikom smartfónov, ktoré majú fotoaparát s obrovským rozlíšením, v nedávnej dobe spravil všetko pre to, aby nasadenie týchto veľkých senzorov bolo možné. Ich niektoré čipsety Snapdragon (660, 670, 675, 710, 845, 855) totiž po novom podporujú senzory s rozlíšením až do šialených 192 MP. V čipoch nechýba prítomnosť skvelých technológií v podobe Multi-Frame Noise Reduction (MFNR) či Zero Shutter Lag. Tie naozaj efektívne zlepšujú zážitok z fotografovania a dokonca zariaďujú aj lepšie výsledné fotografie.

Stručné vysvetlenie technológie UltraPixel od HTC

Väčšina súčasných smartfónov s kamerami s rozlíšením 48 MP zachytávajú snímky v konečnom rozlíšení 12 MP. Využívajú pritom spôsob zlučovania štyroch pixelov do jedného pre účel zvýšenia celkovej fyzickej veľkosti jedného pixelu na senzore. Využitie to má pre zachytenie ostrejších snímkov a senzor pojme podstatne viac svetla. Uvedieme, že túto technológiu už dlhodobejšie využíva spoločnosť HTC a pomenovala ju UltraPixel. V prípade, že sa stretneme v telefónoch so 64 MP snímačmi, je stále veľmi pravdepodobné, že koncové fotografie budú 16-megapixelové. Väčšie pixely sú častokrát lepšie ako fotografie s priam až nepotrebne vysokým rozlíšením.

Vivo V15 Pro disponuje až 48 MP kamerou

V súčasnosti 48 MP kamerami disponujú modely Xiaomi Mi 9, Redmi Note 7 Pro alebo aj Vivo V15 Pro (ktorý má vpredu dokonca 32 MP “selfie” kameru). S fotoaparátmi s veľkým rozlíšením sa tak stretávame najmä v strednej triede. Qualcomm na záver dodal, že ich pripravovaný vlajkový procesor Snapdragon 865 bude mať taktiež pridanú podporu pre HDR 10 počas nahrávania videí.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Tieto čipsety od Qualcommu budú podporovať snímanie 192 MP fotografií
Náš tip
Rýchle nabíjanie Quick Charge od Qualcommu sa dostane do bezdrôtových nabíjačiek | MWC 2019
Náš tip
Google možno bude dávať do Pixelov svoje vlastné čipsety
17.3.2019
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+