MojAndroid

Na začiatku roka sa vždy roztrhne vrece s bilancovaním ziskov a finančného hospodárenia spoločností za posledný štvrťrok predchádzajúceho roku a celoročné štatistiky. Povinnosť ročných výkazov finančného hospodárenia neobišla ani spoločnosť Qualcomm. Qualcomm však prichádza s výsledkami prvého štvrťroka fiškálneho roku 2012. Hovoríte si, ako je to možne? Je to otázka účtovníctva a počítania ziskov na základe neho. Zdá sa však, Qualcommu sa darí dobre , presne tak ako sa darí dobre smartfónom s jeho hardvérom.

“V tomto štvrťroku,” povedal Dr Paul E. Jacobs, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Qualcomm, ” sme mali ďalší rekordný štvrťrok s rekordnými výnosmi. V absolútnom merítku sme dosiahli rekordné číslo.“

Tržby Qualcommu sa zvýšili v poslednom štvrťroku o 14%, medziročná nárast bol zaznamenaný na úrovni 40%. Príjmy sa vyšplhali na úroveň 4,7 miliardy amerických dolárov. Čísla, ktoré majú plnú výpovednú hodnotu.

Výnosy dosiahli hladinu 4,7 miliardy amerických dolárov, ako už bolo napísane, no prevádzkové výnosy sa zastavili 1,55 miliardy dolárov – čo je taktiež nárast asi o 25%.

Uvidíme, s čím príde Qualcomm na MWC, pretože CES bol zo strany Qualcommu zaujímavý. Uvidíme, aké technické hračky nám výrobcovia prinesú v dobe štvorjadrových procesorov v mobilných zariadeniach.

Zdroj: investor.qualcomm.com Foto: Qualcomm

3.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+