MojAndroid

Je to jednoduché, stačí takýto škodlivý QR kód vystaviť niekde na verejnosť a verte tomu, že nezostane bez povšimnutia. Zvedavý na to, aká informácia sa za ním ukrýva, budete po jeho oskenovaní nasmerovaný na webovú stránku so škodlivým kódom. Ten využíva bezpečnostnú dieru natívneho prehliadača Androidu na automatickú inštaláciu nebezpečného trojana. Hneď po jeho nainštalovaní sa začnú odosielať platené SMS správy na prémiové čísla – za jednu takúto SMS zaplatíte až 6$.

So správou o tomto nebezpečnom softvéri prišla spoločnosť Kaspersky. Dokazuje to fakt, že útočníci sú veľmi vynaliezaví a využijú každú príležitosť ako sa dostať k vašim osobným dátam alebo napríklad uškodiť aj vyššie spomínaným spôsobom , čo pocítite najmä na vašej peňaženke. Hrozba nie je tak vážna ak dodržíte zásadné pravidlá bezpečnosti a to inštalovať aplikácie len z overených zdrojov a na verejnosti a internete si tri krát rozmyslieť (aj napriek tomu, že vás to láka), či oskenujete svojim smartfónom neznámy QR kód.

Zdroj: phandroid.com

5.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+