MojAndroid

Aplikácia Pushbullet je natoľko prepracovanou a praktickou, že sa dostala aj do nášho výberu 50 MUST HAVE Android aplikácie. Ide o titul, ktorý vám umožňuje odpovedať na notifikácie zo smartfónu na počítači, prípadne inom vašom zariadení. Používateľov tejto aplikácie určite poteší, že po novom sú ich dát, ktoré sa prenášajú medzi mobilnými zariadeniami a PC, šifrované. Tím vyvíjajúci Pushbullet neustále pracuje na bezpečnosti aplikácie a toto je jeden z ďalších krokov.

End-to-end šifrovanie pomocou AES-256 zabezpečuje, že sú vaše dáta šifrované ešte predtým, ako opustia vaše mobilné zariadenie a sú v bezpečí až do momentu, kým ich nepríjme ďalšie z vašich zariadení. Cez Pushbullet tak prechádzajú iba šifrované dáta, čo znamená, že všetky informácie sú dostupné len pre vás. – znie oficiálne vyjadrenie vývojárov.

Náš tip
Pushbullet je po novom komplexná služba na komunikáciu a prenos súborov

Na aktivovanie šifrovaného prenosu budete potrebovať špeciálne heslo. To si môžete nastaviť v nastaveniach aplikácií, v časti pre šifrovanie (encryption). Heslo sa vo vašom zariadení priamo neukladá, avšak je súčasťou bezpečnostného kľúča, ktorým sa šifrujú vaše dáta. Aktuálne je šifrovanie cez aplikáciu Pushbullet dostupné pre Android, Chrome a Windows aplikáciu, neskôr príde aj pre iOS a Mac.

Verzia: 17.7.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.7.20
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Pushbullet

12.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+