MojAndroid

Výber peňazí z bankomatu len s pomocou aplikácie, prezeranie zostatku a pohybov na účte cez inteligentné hodinky – to je len niekoľko príkladov toho, ako Tatra banka inovatívne pristupuje k tak klasickej téme, akou je bankovníctvo. Vo svojej mobilnej aplikácii, ktorá žne jedno ocenenie za druhým, prináša neustále nové funkcie pre klientov. Aktuálnymi novinkami v aplikácii sú push-notifikácie a rýchla kontrola zostatku na účte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pre kontrolu zostatku sa nemusíte prihlasovať

Poznáte to. Potrebujete si rýchlo skontrolovať stav účtu – a tento úkon znamená hneď niekoľko kliknutí, vrátane prihlasovania sa do aplikácie. Tatra banka však prišla s riešením v podobe potiahnutia prstu na domovskej obrazovke aplikácie. Bez prihlásenia len jednoducho podržíte prst na logu Tatra banky a “odhalíte” svoj zostatok. Ten na obrazovke nezostane, ale v momente, keď dáte prst preč, zmizne a opäť sa tu objaví logo banky. Mimoriadne praktické riešenie.

Push-notifikácie

Zaujímavou alternatívou k SMS správam sú v aplikácii Tatra banky push-notifikácie. Ak sa pýtate, prečo by ste mali mať o ne záujem, je tu hneď pár dôvodov. Viete si predstaviť, že by vám chodili notifikácie vo forme SMS správ napríklad z Facebooku? Notifikácie skrátka vo väčšine prípadov zostávajú len v rámci daných aplikácií a nechodia vo forme SMS správ. Tatra banka sa preto snaží odbremeniť ľudí od zbierania SMSiek a udržať informácie len v ich aplikácii. Rovnako, ako vás upozorní na transakciu SMS správa, spraví tak aj Push-notifikácia. Nezapĺňa vám však ďalší priestor SMS priečinku.

Ďalšou výhodou je to, že po kliknutí na push-notifikáciu idete priamo do aplikácie a po prihlásení si rovno pozriete detail transakcie. Rýchlejšia a jednoduchšia cesta.

Ak chcete dostávať push-notifikácie, nastavíte si túto možnosť cez funkciu B-mail. Tu sa však dá zvoliť súčasne aj prijímanie SMS správ. To, ktorá forma notifikácie je pre vás prijateľnejšia, si zvolíte sami. Mimochodom, nezabudnite si nastaviť aj limit, pri ktorom si želáte informácie o transakciách dostávať. Ak vám pípnu pri nákupe v hodnote 30 centov či 1 euro, môže vás to skôr vyrušovať.

Pozrite si k tejto téme aj malé sprievodné video:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
18.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+