MojAndroid

Google nedávno na Google Play sprístupnil novú sekciu s výberom Android aplikácií, ktoré sa okrem svojich funkcií môžu pochváliť čistým HOLO dizajnom používateľského prostredia.  My sme sa rozhodli na tieto aplikácie pozrieť bližšie v seriáli Pure Android (Čistý Android). Ak máte tipy na ďalšie aplikácie, nezabudnite nám ich poslať z ľavého menu, v sekcii s názvom “Pošli nám tip na článok“.

Pattrn – originálne pozadia pre váš Android

Pattrn je jednoduchá, no pritom veľmi dobre spracovaná aplikácia. Svojim používateľom ponúka výber kvalitných pattern pozadí (vzorov), ktoré sú roztriedené do niekoľkých kategórií – najnovšie, populárne a vaše obľúbené. Jednotlivé patterny môžete prehliadať priamo v aplikácii, pričom pri jej spustení sa zobrazia ich náhľady usporiadané jeden pod druhým.

 

Kliknutím získate detailnejší pohľad a možnosti pre pridanie patternu medzi obľúbené alebo jeho nastavenie ako pozadie plochy. Detailný pohľad, ponúka aj informácie o farebnej škále, pričom tú môžete použiť napríklad pri vyhľadávaní ďalších pozadí. Tiež sa tu nachádzajú informácie o počte videní a komentárov, ktoré si môžete prečítať na webe colourslovers.com. Ten je zároveň aj zdrojom všetkých pozadí – prepnúť na stránku  sa môžete aj priamo z aplikácie vďaka tlačidlu “View on Web”.

 

Pattrnu nie je neznáme ani zdieľanie s priateľmi, napríklad prostredníctvom Facebooku či Twitteru, no nechýba ani podpora funkcie Android Beam, pre prenos pozadí prostredníctvom NFC. V aplikácii nájdete tiež vyhľadávanie pomocou kľúčových slov alebo farieb. Ak teda chcete nájsť pozadie s motívom motýľa, tak do vyhľadávacieho poľa zadáte slovo “butterfly”. Ak sa obzeráte po vzoroch v určito farebnom odtieni, môžete pri vyhľadávaní použiť jeho anglický názov alebo kódové označenie (napríklad čierna farba= #000000).

Nastavenie pozadia môže byť aj automatické. Už pri prvom spustení si môžete vybrať, či sa bude vaše pozadie aktualizovať na dennej alebo týždennej báze. Pozadia môžu byť vyberané náhodne alebo z kategórií populárne a obľúbené.

 

Aplikácia Pattrn je zadarmo dostupná na Google Play a svoju popularitu si okrem toho, že ponúka kvalitné pozadia zo stránky colourslovers.com, zaslúžila aj práve vďaka svojmu dizajnu. Práve z tohto dôvodu bola zaradená do novej sekcie “Pure Android”. Pattrn sťahujte z Google Play vo vašom smartfóne či tablete. Použiť môžete aj náš widget.

Verzia: Beta
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Beta
Aktuálna cena: Zdarma

8.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+