MojAndroid

Nie je tomu tak dávno, čo Google prišiel s detailným popisom toho, ako navrhnúť a vytvárať nové aplikácie. Na developerských stránkach Androidu, publikoval svoje predstavy o tom, ako by mali Android aplikácie s čistým “HOLO” dizajnom vyzerať. Spoločnosť sa týmto počinom snaží zjednotiť vzhľad aplikácií, ktoré častokrát nevyzerajú veľmi dobre. Stačí pritom málo, riadiť sa pokynmi priamo od Google, a aplikácie by vyzerali aj pre samotných používateľov lákavejšie, čo by koniec koncov malo pridať aj na ich populárnosti.

Aby Google ešte viac spropagoval HOLO dizajn aplikácií, vytvoril na Google Play novú sekciu s názvom Pure Android, v preklade Čistý Android. Nájdete v nej tak vždy len tie aplikácie, ktoré spĺňajú podmienky pre “čistý” vzhľad Androidu. Momentálne sa v novej sekcii nachádzajú len dve aplikácie Pattrn a Tasks. Neskôr majú byť dopĺňané ďalšie, ktoré budú spĺňať vyššie uvedené podmienky čistého dizajnu. Nové aplikácie by sa mali objavovať len pozvoľna a to po dôkladnom prehodnotení tímom developerov. V sekcii Pure Android, tak nájdete vždy len tie najlepšie a dôkladne vybrané aplikácie.

Verzia: Beta
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Beta
Aktuálna cena: Zdarma

Pure Android aplikácie zatiaľ nie sú na Google Play dostupné priamo, ale môžete sa k nim dostať použitím odkazu, ktorý uvádzame nižšie.

—> Pure Android na Google Play Store

4.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+