MojAndroid

Purdue University uskutočnila  prieskum, kde sa výskumníci zamerali na pozorovanie aplikácií, ktoré môžu mať vďaka svojim chybám pôsobenie na energiu batérií. Podľa tejto uskutočnenej štúdie, až 25 percent všetkých aplikácií ma chyby, ktoré nadmerne vyčerpávajú batériu smartfónov a tabletov.

Tieto chyby sú spôsobené nesprávnym použitím API pre správu napájania a niektoré aplikácie sú schopné vyčerpať energiu batérie už za 5 hodín, aj keď smartfón vôbec nepoužívate. V štúdii bolo použitých pri testovaní 187 aplikácií, z ktorých až 42 aplikácií preukazovalo chybu v API pre správu napájania.

Tento stav je spôsobený spúšťaním aplikácie na pozadí a prebudením zariadenia tak, že sa vyťažuje procesor, a ten beží na pozadí, aj keď aplikácia nie je spustená a smartfón je v stave „kľudu“.

Podobná štúdia sa na Purdue University uskutočnila už počas marca, kedy výskumníci dokázali, že aplikácie, ktoré majú pridané reklamy majú taktiež negatívny dopad na energiu batérie. Vo vtedajšej štúdii sa dokázalo, že až 75 percent energie potrebnej na beh aplikácie dokáže spotrebovať prídavok v podobe reklamného bannera.

Zdroj: Purdue University, Engadget, PhoneArena

21.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+