MojAndroid

Spoločnosť CloudMosa pracuje na operačnom systéme Puffin OS a tiež na novom zariadení, ktoré na ňom pobeží. Základom systému je síce Android, avšak zameria sa hlavne na webové aplikácie. Údajne aj menej výkonné zariadenia s týmto systémom dokážu v rýchlosti prekonať aj tie najvýkonnejšie stroje s Androidom.

Na výkone zariadenia nezáleží

Pýtate sa ako je to možné? Jednoducho. Priestor, kde budú prebiehať zložité výpočty, ktoré sú náročné na hardvér zariadenia nebude samotný telefón, ale cloudový server. Ako dôkaz ponúka spoločnosť výsledky z benchmarku, ktorému boli podrobené zariadenia s cenou do 100 eur. O aké konkrétne smartfóny ide, však nevieme. Tento operačný systém tiež komprimuje webové stránky v snahe čo najviac zredukovať prenesené dáta.

Na grafe vyššie môžete vidieť, že rozdiel vo výkone je naozaj obrovský, približne 15-násobný. Na papieri to všetko zatiaľ vyzerá veľmi sľubne. Avšak podobné pokusy sme už mali možnosť vidieť a neodpadli práve najlepšie.

Dôležité je kvalitné internetové pripojenie

Ďalšou dôležitou vecou je aj odozva a rýchlosť internetového pripojenia. Servery síce disponujú dostatočným výkonom, ale ten môže byť pri vysokej latencii zbytočný a používateľ bude čakať. Na hry to síce nebude, no pre používateľov, ktorí sa nehrajú, to môže byť zaujímavejšie.

Jednou z výhod je, že aplikácie sa “nainštalujú” okamžite. Nie je potrebné nič sťahovať či inštalovať. Tiež nezaberú žiadne miesto v pamäti zariadenia.

9.7.2019
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+