MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

mrkvapc píše…

Dobrý deň, mám taký problém s mojim Galaxy S7. Pri hraní PUBG mám stále FPS dropy a to až tak že je to nehrateľné a to hlavne pri prestrelkách alebo keď z lietadla dopadám na zem alebo keď idem rýchlo autom cez mapu a to aj pri najnižších možných grafických nastaveniach. Skúsil som nástroje ako GFX tools a aj Game Tuner od Samsungu, stále ten istý výsledok. Internet je určite dobrý lebo na inom mobile to ide. Zároveň si myslím, že to ešte nieje tak starý mobil aby jeho hardvér na túto hru nedostačoval, navyše aj na rôznych YouTube videách som videl ako tento mobil zvláda túto hru úplne s prehľadom. Vlastním Exynos verziu tohto zariadenia. Za každú radu bude rád. Ďakujem

Najrýchlejšie metódy opravy

Ako sám autor otázky píše, vlastní telefón, ktorý by si mal s hrou bez väčších problémov poradiť. Hoci nejde o najnovší smartfón, stále má dosť výkonu a aj ak nie na najvyšších úrovniach grafiky, S7 by s PUBG Mobile nemal mať väčší problém. Zariadenia Samsung však disponujú špeciálnym výkonným režimom, po zapnutí ktorého je zážitok z hrania o poznanie lepší. Neplatí to pritom iba o starších modeloch – aj na najnovšom Samsung Galaxy Note9 fičí PUBG Mobile oveľa lepšie so zapnutým výkonným režimom.

Toto však už mrkvapc urobil a situácia sa nezlepšila. V takom prípade je k dispozícii niekoľko možností, ktoré môžete vyskúšať. Môžete skúsiť jednoduchú opravnú funkciu, ktorú ponúka priamo hra PUBG Mobile. Stačí, keď si hru spustíte a počas načítavania hry kliknete na drobnú ikonku Repair. Táto šikovná funkcia dokáže odstrániť drobné nedostatky, napríklad po väčších aktualizáciách, ktoré PUBG Mobile dostáva pomerne často.

Ak by to nefungovalo, stále je tu možnosť kompletne preinštalovať hru – to niekedy pomôže. Zároveň, ak narazíte na takéto nevysvetliteľné zhoršenie kvality hry, sa uistite, že nemáte zapnutý žiaden šetriaci režim batérie alebo žiadnu aplikáciu (Task Killer,…), ktorá by mala optimalizovať výkon telefónu. Tieto aplikácie spravia často viac škody ako úžitku a práve pri najnáročnejších hrách môžu spôsobovať problémy.

Alternatíva: Nástroje s grafickými zlepšeniami pre PUBG Mobile

Vzhľadom na obrovskú hráčsku základňu titulu PUBG Mobile v Obchode Play nájdete aj množstvo aplikácií, ktoré sľubujú zlepšenie herného výkonu. S týmito aplikáciami však postupujte opatrne. Je pravda, že niektoré z nich fungujú, alebo aspoň fungovali na niektorých verziách hry a bolo možné dosiahnuť vyššie nastavenia, aké povoľuje aplikácia pre vaše konkrétne zariadenie, často za cenu nadmerného prehrievania a vybíjania batérie, no možné to bolo.

Dnes je však v obchode Play veľa duplikátov týchto hier, často sú plné reklám a v skutočnosti s vašimi nastaveniami nič nespravia. Okrem toho tieto aplikácie sú skôr určené pre hráčov so slabšími zariadeniami, ktorí nemajú inú možnosť. Ak máte dostatočne výkonné zariadenie, ako autor otázky na našom fóre a pociťujete nevysvetliteľne nízky výkon, chyba bude najskôr niekde inde.

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

9.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+