MojAndroid

Posledné dva roky znamenali v hernom priemysle nástup tzv. Battle Royale hier, ktoré v popularite u hráčov tromfli aj známe multiplayerové akčné Steam hry ako je Counter-strike : Global Offensive. Princíp tohto typu online hier je, že niekoľko desiatok hráčov je vysadených na obrovskom otvorenom území väčšinou ostrove, kde je ich úlohou za použitia rôznych zbraní likvidovať sa respektíve prežiť. Na Android platforme existuje viacero hier tohto typu. Najpopulárnejším je momentálne titul Fortnite: Battle Royale, ktorý v popularite vystriedal PLAYERUNKNOWN’S Battlegrounds skrátene PUBG. Práve druhému patrí zásluha na rozšírení tohto typu hier a stále sa jedná o veľmi populárnu hru, čo dokazuje aj prekonanie hranice 100 miliónov stiahnutí v obchode Google Play.

Do počtov nie sú, bohužiaľ, započítané stiahnutia v Číne, kde je hra veľmi populárna. Napriek tomu sa jedná o významný míľnik, ktorý dokazuje kvalitu tejto hry. PUBG bol vydaný v roku 2017 pre Windows platformu a tento rok sa vo februári objavil aj na Android zariadeniach. Pred nedávnom sa na Android platformu dostal aj jeho konkurent Fortnite.

Aký je rozdiel medzi PUBG Mobile a Fortnite?

Hlavný rozdiel medzi oboma hrami je, že PUBG je oveľa rozsiahlejší, komplexnejší a obsahuje viac zbraní. Fortnite sa zameriava skôr na zábavnejšiu arkádovejšiu stránku hry a dáva možnosť vyrábať a budovať barikády, schody a iné štruktúry. Naopak v PUBG Mobile sa dá narozdiel od Fornite jazdiť vozidlami roztrúsenými po ostrove. Zatiaľ čo grafika PUBG sa snaží pôsobiť realisticky, grafika Fortnite postavená na Unreal Engine ide komiksovejším smerom. 

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

 

17.10.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+