MojAndroid

Od predstavenia mobilnej verzie fenoménu Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) neprešli ešte ani dva mesiace. Hra si za ten čas získala milióny fanúšikov po celom svete a hoci ide iba o mobilnú verziu jednej z najúspešnejších hier posledného obdobia, vývojári nezabúdajú ani na tých hráčov, ktorí radi hrajú na svojom tablete alebo smartfóne. Po veľkej aktualizácii spred pár týždňov prichádza ďalšia, ktorá posúva verziu hry na 0.5 a okrem iného prináša novú púštnu mapu Miramar, ktorá zatiaľ nie je k dispozícii ani na konzolovej verzii hry.

Miramar, optimalizácie a nové achievementy

Nová aktualizácia toho so sebou nesie skutočne veľa, no najväčšou novinkou je nepochybne púštna mapa Miramar. Tá je dostupná pre PC verziu hry už niekoľko mesiacov a na konzolách Xbox sa objavila na testovacom serveri pred niekoľkými týždňami, pričom stále nie je dostupná v plnej verzii hry. Mobilní hráči si ju však môžu vychutnať už od včera spolu s ďalšími novinkami.

Hneď od predstavenia novej mapy je možné pri spustení hry vybrať mapu, ktorú chcete hrať, resp. ponechať výber na náhodu a zažiť tak mix oboch svetov. Púštna mapa ponúka síce rovnaké rozmery, no oveľa väčšiu časť z nej pokrýva súš. Zvykať si budete musieť na strmé prevýšenia, ktoré tvoria veľkú časť mapy a ktoré pridávajú hre úplne nový rozmer.

Nové meny, za ktoré stále kúpite iba oblečenie

Spolu s novou mapou pribudli v hre prvky, ktoré k nej patria – niekoľko nových zbraní a vozidiel, ktoré nájdete iba na Miramare. Okrem toho sa zmenilo prostredie aplikácie, kde teraz môžete získavať množstvo ďalších odmien za získavanie nových úrovní. Tie sú vyplácané či už v primárnej mene, za ktorú si môžete kupovať krabice s oblečením, alebo vo forme tokenov, ktoré môžete vymieňať za rôzne odmeny. Stále však platí, že za mikrotransakcie si nemôžete kúpiť žiadnu reálnu výhodu v podobe zbraní či vylepšení, iba kozmetické doplnky.

Hra okrem toho prináša novú dávku optimalizácie, no nie všetci hráči sa s tým stotožňujú. Niektorí sa sťažujú na menej plynulý zážitok z hrania, a to najmä na zariadeniach s nižším výkonom. Naopak, pre tie najvýkonnejšie zariadenia je teraz k dispozícii nové rozlíšenie “HDR”, pričom avizované Ultra HD rozlíšenie stále nie je dostupné. Pribudla aj možnosť spustenia anti-alliasingu pre ešte lepší zážitok z hrania, vďaka čomu je grafika v hre na skutočne fantastickej úrovni.

Príkladná starostlivosť vývojárov

Je teda zrejmé, že vývojárske štúdio Tencent Games sa o svoju hru príkladne stará. V priebehu dvoch mesiacov prinieslo dve veľké aktualizácie, pričom tá prvá priniesla množstvo vylepšení a možností, ako napríklad arkádový mód, ktorý ponúka oveľa kratšie a dynamickejšie zápasy, a teda často vhodnejšie pre mobilné hranie. Aktuálne si PUBG Mobile drží 3. miesto v rebríčku akčných hier v obchode Play a pri takejto príkladnej starostlivosti vývojárov sa to zrejme tak skoro nezmení. Ibažeby sa v obchode Play objavila konkurencia v podobe Fortnite…

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
16.5.2018
Zdroj: Obchod Play

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Úprimne, mobilné PUBG je ďaleko lepšie, kvalitnejšie spravená hra ako ten zabugovaný nepodarok od Bluehole. PC verzia ide od releasu dole vodou každým updatom. Stále to crashuje, “servers are too busy”, bugy v mape a hre ako takej, kvalitne zalagované servery,…
    Hlavne že nezabudnú pri každom update meniť vzhľad menu a pridávať totálne kraviny a samozrejme skiny, lebo na tom málo zarábajú.

+