MojAndroid

Softvérová spoločnoť z oblasti bezpečnosti Kaspersky Lab upozornila na prvú aplikáciu obsahujúcu trójsky kôň. AplikáciaTrojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a má len 13 KB a sama sa dokáže nainštalovať do telefónu a posielať SMS správy.

Tento malware sa tvári ako multimediálny prehliadač a sám Vás upozorní na inštaláciu. Následne začne posielať SMS správy na spoplatnené čísla. Ochranou pred takýmto typom programov môže byť len vaša obozretnosť a opatrnosť pri inštalácií neznámych aplikácií. Ďalšia alternatíva je inštalácia antivírusového programu pre Android napr. Norton Security, ktorý kontroluje každú inštalovanú aplikáciu. Aplikácia Trojan bola odhalena už v začiatkoch svojej existencie, preto sa predpokladá, že nestihla napáchať vela škody.

13.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+