MojAndroid

Spoločnosť Samsung vo svete zákazníci poznajú nielen podľa špecifického dizajnu, ale aj podľa toho, že na trhu ponúka naozaj veľké množstvo modelov a zariadení. Od tých najlacnejších Androidov až po výkonné high-endy, Samsung má v každom segmente trhu svojich zástupcov. Nikdy nám ale nenapadlo, aký telefón stál na začiatku tohto reťazca. Pri predstavení prvého telefónu Samsung SC-1000 sa písal rok 1985!

Muzeum Samsung - autotelefon Samsung SC-1000 (1985)

Model SC-1000 bol telefónom do automobilu. Hoci mal značné chyby v kvalite hovoru, spoločnosť naň bola hrdá a všade ho prezentovala ako revolučné zariadenie. Ďalšie 2 roky vývoja Samsung strávil tým, aby svoje zariadenia dokázal dostať na úroveň Motoroly, ktorá bola vtedy priekupníkom mobilného priemyslu. Zariadenia americkej spoločnosti používal Samsung ako benchmarky a jeho ďalší model – Samsung SH-100 – už bol vyladeným a kvalitným telefónom. Vlastne prvým skutočným mobilom od Samsungu!

Muzeum Samsung - první mobilní telefon znaèky SH-100 (1988)

Samsung SH-100 sa začal predávať v Južnej Kórei v roku 1988, presne v čase konania letných olympijských hier. Model síce nebol taký úspešným, ako Samsung očakával, no to spoločnosť nakoplo do ďalšieho vývoja. V tom roku Samsung predal iba 1000 – 2000 kusov modelu SH-100. Pýtate sa, kde vtedy bola Nokia? Tá v tom čase predávala už 3 mobily – Mobira Talkman 450, Talkman 900 a Mobira Senator.

Samsung od roku 1988 predstavoval nový model telefónu každý rok. Neviem, kedy začali vyrábať viac ako 1 model ročne, no jedno viem určite. Dnes by som počet nových modelov za jeden rok nespočítal. Koľkí z vás sú majiteľmi Samsung zariadenia? :-)

Zdroj: PhoneArena

24.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+