MojAndroid

Je tomu už 20 rokov, odkedy svetlo sveta uzrel prvý dotykový smartfón. IBM Simon Personal Communicator sa prvý krát na police obchodov dostal 16. augusta 1994, samozrejme v Spojených štátoch. A na svoju dobu bol vcelku populárnym, predalo sa ho viac ako 50 000 kusov. Obmedzenia ale neprichádzali len z technickej, ale aj geografickej stránky. Komunikátor od IBM bolo totižto možné využívať len v 15 štátoch USA.

Zdroj: www.bloomberg.com/
Zdroj: www.bloomberg.com

IBM Simon PC bol obľúbený vo sfére podnikateľov najmä vďaka jeho funkciám. Ponúkal kalendár, e-mail, či dokonca možnosť prepojenia s faxom. V tej dobe sa objavovali aj prvé softvérové riešenia a jednoduché aplikácie, ktoré podnikateľom pomáhali napríklad so zapisovaním poznámok. Celé zariadenie aj so stylusom vážilo až pol kila, čo je viac, ako dnes dostahujú 10-palcové tablety s Androidom. S batériou na tom IBM Simon nebol veľmi dobre a od jeho kúpy vás vtedy odrádzala aj cena 900 amerických dolárov, čo je dnes (po započítaní inflácie) asi 1500 USD.

Hoci bol IBM Simon PC známy len po krátku dobu, inšpiroval ďalších výrobcov, aby priniesli svoje riešenia. Na vtedajšiu dobu bol najviac pokrokovým Sony Ericsson, ktorý začal s radou P zariadení (P800, P900, …). Ktorý prvý mobilný telefón ste vlastnili vy?

Zdroj: BBC

18.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+