MojAndroid

Prvý Hack Jam na Slovensku sa uskutoční túto sobotu 08.12.2012 v Galérii Cvernovka na Páričkovej ul. 18 v Bratislave. Ide o hackathon na tri pracovné témy: Open Stack, Open Home Router / Open WRT a WebRTC. Vítaní sú všetci, ktorí majú chuť kódiť na tieto témy.

Hack Jam je hackathon pre všetkých, ktorí majú záujem zdokonaliť svoje programátorské zručnosti, predviesť svoje kreatívne schopnosti a chcú nadviazať nové kontakty s developermi a headhuntermi v oblasti IT industry. Hostia a supervízori Hack Jamu sú Hendrik Volkmer a Flame Herbohn, obaja z Telekom Innovation Laboratories v Berlíne.


Intro na tému Open Stack poskytne Hendrik Volkmer. Odprezentuje, čo sa deje v komunite Open Stack a v celom jej ekosystéme. Oboznámi s fungovaním Open Stack v T-Labs a predstaví implementácie v Telekome. Výzvy pre účastníkov Hack Jamu budú v dvoch rovinách. Spoločná výzva pre všetky témy je typu „Fix these Bugs”. Druhá výzva bude špecifická, pre kategóriu Open Stack to bude – vytvorte niečo nové, niečo „cool“ s Open Stack.

Flame Herbohn odprezentuje používanie openW3 na výstavbu moderných consumer grade HTML5 web interfaces pre OpenWRT. Rád by sa na Hack Jame pokúsil o zostavenie jednoduchého UI, ktoré bude fungovať na štandardnej OpenWRT distribúcii. Flame Herbohn zároveň predstaví svoju prácu v T-Labs a bližšie špecifikuje web interface OpenWRT založenom na Open Router Project.

 „U nás v T-Labs sme vytvorili knižnicu s user interface widgets a UCI modulom, ktor17ý bude k dispozícii už na tomto hackathone. S použitím utilizovaných open-source widgets a UCI modulom vytvorených T-Labom by malo byť veľmi jednoduché vytvoriť užívateľský web interface.“, hovorí Flame Herbohn.

Výzvou pre účastníkov Hack Jamu bude umiestnenie štandardného T-Labs kódu do štandardnej openWRT distribúcie a vytvorenie modulárnej funkcionality s použitím nových UI sekcií, ktoré sa vložia do systému. Ocenení budú traja najlepší bez rozdielu témy – kategórie. Ceny sú predĺžený víkend v Berlíne a raňajky s T-Labs Cloud developers teamom, Apple iPad 3 Wifi 32 GB a Samsung Galaxy S3.

Registrácia na Hack Jam prebieha on-line na http://www.mojevent.sk/hackjam-2012 alebo je možné sa registrovať priamo na mieste, od 13:00 hod. Vstup je zdarma! Začiatok Hack Jamu je o 14:00 hod. Koniec je otvorený, podľa potrieb účastníkov. Maximálny limit na prácu je 24 hod. Pre všetkých účastníkov Hack Jamu je zabezpečené symetrické širokopásmové pripojenie na internet, prístupné cez ethernet aj wifi. Zároveň majú všetci zabezpečené jedlo aj nápoje – pizza, káva, kola a pod. Je potrebné si priniesť svoj vlastný počítač.

Organizátorom podujatia je EIT ICT Laboratóriá, ktoré patria medzi tri vybrané komunity v oblasti vedomostí a inovácií podporované Európskym inštitútom pre Inovácie a Technológiu (EIT). Misiou EIT je premeniť Európu na globálneho lídra v oblasti informačných a komunikačných technológii – ICT Inovácie.

Udržateľné energetické zdroje, inteligentný dopravný manažment a nárast kvality života sú len niektoré z výziev, ktorým spoločnosť, biznis a politika bude v budúcnosti čeliť. Inovatívne ICT technológie ponúkajú nové spôsoby ako dodať potrebnú podporu nachádzaniu alternatívnych riešení.

EIT ICT Laboratória sa zameriavajú na nový druh inovátorov a podnikateľov, ktorí vytvárajú pokrokové nápady – podporujúc celú ich cestu až na trh. EIT ICT Laboratóriá hrajú dôležitú úlohu virtuálnych miest na stretnutia pre členov projektov, študentov, podnikateľov a začínajúcich podnikateľov, takisto však aj veľkých priemyselných partnerov, ktorí hľadajú nové talenty a nové inovatívne príležitosti.

Pohyblivosť resp. mobilita je kľúčový faktor. EIT spája ľudí naprieč geografickým a organizačným obmedzeniam.  Hackathony sú výborným spôsobom ako umožniť stretnutia talentovaným ľuďom, ktorí tak majú možnosť spoločne pracovať na zaujímavých témach. Stránka EIT ICT Labs je www.eitictlabs.eu.

Partneri projektu:

T-LABS / Deutsche Telkom, Slovak Telekom

Mediálni partneri:

Zoznam.sk, Progressbar.sk, Mojandroid.sk, PC Revue, Zive.sk, Svet-IT.sk

5.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+