MojAndroid

Prvoaprílové žartíky sú rozhodne obľúbeným spôsobom spestrenia všedného dňa aj u nás na Slovensku. Teraz vám však prinášame práve vtipné príspevky známych technologických spoločností.

Google

Google tento rok na 1. apríla priniesol verziu inteligentnej domácnosti pre exteriér. Nazýva ju Google Gnome a svojim vzhľadom môže nenápadne pripomínať vzrast záhradného trpaslíka. Funkcionalitu Google Gnome vám predvedie podarená rodinka v priloženom videu.


Spoločnosť Google tiež oživila známe príšerky z hry Pac Man. Pre “bláznivý deň” ich priniesla do prostredia aplikácie Google Maps. Tlačidlo pre aktiváciu Pac Man postavičiek sa objavilo v mobilnej aplikácií Google Maps pri navigácii.


Google prináša takisto lokálne adresované žartíky. Pre Japonský trh priniesol revolučnú klávesnicu, ktorej koncept spočíva v bublinkovej ochrannej fólii. Tá pre mnoho používateľom pôsobí antistresovo a tak tento nápad rozhodne chválime.


Do Holandska priniesol Google technológiu Google Wind, ktorá má pomocou strojového učenia ovládať počasie. Využiť má pritom lokálne Holandské veterné mlyny.


Spoločnosť Google priniesla takisto podporu rozšírenia virtuálnej reality. Pre realistickejší zážitok k vám do domácnosti príde asistent s názvom “Haptic helper” a to ako celá procedúra funguje si môžete prezrieť v priloženom videu.

Netflix

Ďalšie známe spoločnosti sa pripojili taktiež. Netflix priniesol projekt Netflix Live – video, kde populárny Will Arnet komentuje bežné činnosti ako opekanie chleba či lúštenie krížovky. Skutočne netradičný obsah.


T-Mobile

Mobilný operátor T-Mobile priniesol pre tento rok špeciálny odev, pomocou ktorého sa z vás stane ľudský 4G/LTE internet hotspot. Ponúka tiež zaujímavé funkcie ako zobrazenie hodín na rukáve alebo nabíjanie trením o podlahu. To všetko len za 40 dolárov! Ako maska na karnevale by ste s týmto outfitom rozhodne zabodovali.


OnePlus

Spoločnosť OnePlus je tak hrdá na svoju technológiu Dash Charge, že jej venovala rovnomenný energetický nápoj. Nejde len o samotný nápad, jeho zloženie vás prekvapí a taktiež jeho otváranie nebude zrovna príjemnou záležitosťou.


Honor

Čínska spoločnosť Honor priniesla Honor BFF! Táto špeciálna funkcia má za cieľ priniesť vám motiváciu a zasypať vás rôznymi komplimentami. Každý používateľ predsa potrebuje svojho BFF.


Amazon

Poznáte Amazon Alexa? Ide o skutočne užitočný kus technológie. Nie však pre našich domácich miláčikov. Privítajte Amazon Petlexa!


Chromebook

Patríte medzi náruživých používateľov zariadení s názvom Chromebook? Potom si rozhodne vyskúšajte nové príslušenstvo k Chromebookom. Napríklad takúto šikovnú selfie “paličku.”


Samsung

Spoločnosť Samsung si okrem nedávneho predstavenia modelov Galaxy S8 či S8+ prichystala aj ďalšie prekvapenie. Prvoaprílový žart v podobe špeciálnej verzie procesru Exynos. Áno, ide o flexibilný procesor a áno, možno už 1. apríla 2018 sa dočkáme flexibilného smartfónu!


ASUS

Taiwanská spoločnost Asus prináša k prvému aprílu naozaj špeciálny smartfón. Ide o Asus Zenfone ZOOOOOOM! Ak by vám duálny fotoaparát náhodou nepostačoval.


Waze

Potrebujete aktuálne informácie o dopravnej situácii na Marse? Myslíme na susednej planéte Mars. Ak áno, tak je pre vás informácia o chystanej aktualizácii populárnej aplikácie Waze skutočne skvelou správou. Cesta na Mars môže začať!


JerryRigEverything

Prvý apríl neobišiel ani popredných technologických youtuberov. Populárny kanál JerryRigEverything priniesol test odolnosti modelu NoPhone. Ide o robustný kus plastu, ktorý navodí pocit nosenia smartfónu vo vašom vrecku aj keď tam reálne váš smartfón nie je. Výsledky sú dostupné vo videu!


MKBHD

Zlatým klincom prvoaprílového programu nemôže byť nič iné ako legendárna Nokia 3310. Mám na mysli pôvodnú legendu z roku 2000 a technologicky zameraný YouTube kanál MKBHD prináša práve jej videorecenziu. Nokia 3310: The Perfect Smartphone!


Dostali ste aj vy nejaký prvoaprílový žartík pre spestrenie všedného dňa? Prípadne nachytali ste niekoho vy? Svoje zážitky nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidpolice

3.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+