MojAndroid

1.apríl, tiež známy aj ako Deň bláznov, je mimoriadne populárny aj tam, kde by ste to možno nečakali. Takým miestom môže byť pre niekoho aj svet technológií. Spoločnosti po celom svete však majú dobrý zmysel pre humor a pripravili si rôzne žartíky. Prinášame vám teda výber tých najlepších.

Google Mapy prinášajú hru Snake

Ak ste si mysleli, že Pacman v Google mapách je hranica, tak verte, že vedenie ju opäť posunulo. Na každom smartfóne, kde máte túto aplikáciu, si môžete zahrať nostalgickú a chronicky známu hru Snake (Hadík). Na výber sú rôzne lokality a prirodzene je vaším cieľom čo najvyššie skóre. Skúste si to aj sami.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Files po novom vyčistí nielen vnútro vášho smartfónu

Pri druhom žarte z dielne Google už musíme poznamenať, že ho nebudete môcť otestovať na vlastnej koži. Je ním nová funkcia aplikácie Files by Google. Údajne sa môže postarať aj o zovňajšok vášho smartfónu, čo je vo videu demonštrované “veľmi verne”. Môžete sa presvedčiť sami.

Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma

Google Assistant rozpráva rečou tulipánov

Ďalšia novinka nám dáva dôkaz o tom, že Google má naozaj zmysel pre humor. Vymyslel totiž technológiu, vďaka ktorej môžete vy cez Google Assistant komunikovať s vaším tulipánom. Neveríte? Tak si pozrite, ako to celé vzniklo.

Google Kalendár ukrýva sci-fi hru

Na istý čas sa v Kalendári Google objavila možnosť zahrať si jednoduchú strieľačku na báze hviezdnych vojen. Nám sa nanešťastie nepodarilo zahrať si ju, no veľmi radi by sme si vyskúšali strieľanie laserom do všetkých tých udalostí a pripomienok, ktoré nás ešte do konca týždňa čakajú.

google-calendar-april-fools-2019

OnePlus predstaví vlastný automobil

Ani v Číne sa nezabudlo na Deň bláznov. Značka OnePlus si pre verejnosť pripravila upútavku na vlastný automobil. Mal niesť názov Warp Car (angl. warp znamená niečo ako “ohnutie”). Malo by dokonca aj elektrický pohon. Viac o elektrických autách si môžete prečítať aj na našej stránke MôjElektromobil.sk.

“Ovládanie vo vozidle sa vykonáva pomocou gest na smartfóne, čím sa robia predtým zložité koncepty, ako je riadenie veľmi jednoduché – ťahaním doľava odbočíte doľava, posunutím doprava doprava odbočíte doprava – posunutím myšou nahor prejdete dopredu a posunutím prsta nadol prejdete dozadu. A v prvej OTA aktualizácii predstavíme režim lietadla pre režim jazdy, takže už nikdy nebudete trpieť odmietnutím oznámenia a náhodným otočením auta,” hovorí OnePlus.

“Svetlo pochádza z inteligentného systému ľahkých tunelov a zrkadiel, jednoducho zapnete baterku vášho smartfónu a zasuniete ho do držiaka telefónu, čím poskytnete vnútorné aj vonkajšie svetlá.” A na záver nechýba ani bonus v podobe rýchleho nabíjania: “OnePlus Warp Car Charge znamená, že budete mať deň a viac energie len za 20 minút – navyše, ako by ste očakávali, môžete používať existujúce nabíjačky OnePlus smartfónov, jednoducho pripojte 20 nabíjačiek OnePlus Warp Charger a budete mať šťavu na celý deň alebo tak nejak.”

Spotify predstavilo sekciu Discocover Weekly

Ak ste si aj vy všimli, že vaša sekcia Discocover Weekly asi nie je v poriadku, určite ste neboli jediný. Totižto aj Spotify sa podarilo vystreliť si na 1. apríla z používateľov. Sekciu obohatilo o množstvo hitov a podarilo sa im aj premenovať ju na Discocover Weekly.

spotify-discocover-weekly

NVIDIA predstavila hlasového asistenta R.O.N. pre všetkých hráčov

Razer Ping je novou náhradou bežného rozprávania

Dokonalé súkromie vďaka telefónnej búdke T-Mobile Phone BoothE

Slovenská polícia bojuje proti Waze

Na Facebooku aplikácie Waze sa objavil smutný príspevok o tom, že Policajný zbor SR bojuje proti nahlasovaniu policajných hliadok pomocou Waze. Po krátkom čase sa vyjadrila aj samotná polícia, ktorá upozornila, že ide o hoax. Waze to samozrejme v komentároch priznal, no musíte uznať, že žart bol prepracovaný.

Z dôveryhodného zdroja sme sa dozvedeli, že Polícia sa snaží odradiť ľudí od nahlasovania hliadok do Waze cez vyššie pokuty!

Zveřejnil(a) Waze Slovensko dne Pondělí 1. dubna 2019

POZOR NA TENTO PRVOAPRÍLOVÝ ŽART O POLÍCIINajprv nám prišiel tento žartík vtipný, no stále koluje a niektorí ho…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Čtvrtek 4. dubna 2019

Tak ktorý žart vás pobavil najviac? Pri ktorom by ste uverili, že ide o reálny produkt? Napíšte nám o tom do komentára pod článkom. Potešíme sa každému zábavnému názoru.

4.4.2019
Zdroj: Android Central

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+