MojAndroid

Android tablet už nie je doménou len pre dospelých a mladistvých. Na trhu sa objavilo zariadenie, ktoré je určené pre malé deti a nesie označenie Vinci. Aby si dieťa neublížilo a zároveň sa tablet jednoduchšie nosil v ruke, je okolo neho rukoväť s mäkkým penovým povrchom a verte tomu, že vďaka konštrukcii z tvrdeného skla vydrží aj tvrdé detské zaobchádzanie.

Zabudnite na rôzne formy pripojenia – WiFi, Bluetooth ani iné bezdrôtové technológie tu kvôli ochrane pred nevhodným obsahom na webových stránkach nenájdete. Jediným možným spôsobom ako tablet pripojiť k PC za účelom synchronizácie je použitie micro USB portu.  Určite si poviete, že tablet pre deti nemôže byť dobre technicky vybavený, no Vinci vás prekvapí prítomnosťou procesora Cortex A8 s taktovacou frekvenciou 1GHz a operačnou pamäťou o kapacite 512MB. Displej je 7 palcový s rozlíšením 800×480 px a ako OS je použitý Android 2.3 Gingerbread. Nájdete tu tiež integrovaný fotoaparát s rozlíšením 3Mpx, ktorý dokáže natáčať HD video (720p) – na detskú hračku to nie je vôbec zlé, čo poviete?

Takýto tablet je pomerne drahou záležitosťou a v 8GB verzii sa bude predávať za 480$ (352€), 4GB verzia vás vyjde na 389$ (285€).Na výber budete mať medzi dvoma možnými kapacitami batérie a to buď 3200mAh (výdrž 3 hodiny) alebo 6400mAh (výdrž 6 hodín). S predajom by sa mohlo začať už 10. augusta.

Pre lepšiu predstavu o softvérovej výbave pre deti si pozrite nasledovné video:

Zdroj: gizmag.com

5.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+