MojAndroid

Internetový gigant Google nedrží nový Nexus 5 práve v najväčšej tajnosti, o čom sme sa mohli presvedčiť aj v minulosti. Správy o tom, že zariadenie sa dostalo do rúk prvým ľuďom prichádzajú z celého sveta a postupne sa zverejňujú ďalšie detaily a prvé dojmy z používania. Na stránke Reddit dokonca odpovedajú používateľom na otázky spojené z Nexusom 5 a práve tieto informácie nám prezradili novinky aj o systéme Android 4.4 Kit Kat

nexus-5-foto-3-630x354

Spoločnosť Google už svojím spôsobom predstavila novú verziu systému, všetky detaily si nechal až tlačovú konferenciu, na ktorej predstaví Nexus 5. Oficiálne potvrdenie a pozvánky pre médiá však ešte neboli zverejnené, no vzhľadom na všetky úniky už nebudeme musieť dlho čakať.

Náš tip
Android 4.4 KitKat vylepší výkon na slabších zariadeniach, podporovať má nové senzory a iné

Na portále Reddit boli odpovedané otázky ohľadom nových funkcií systému alebo informácií o batérii, fotoaparáte či cene tohto smartfónu. K tým najzaujímavejším rozhodne patrí správa, podľa ktorej bude Android 4.4 KitKat vybavený úplným riešením pre zálohu dát, ktoré je popisované ako “iCloud pre Android”. Ponúka priestor 100 GB (zatiaľ nie je jasné či bude taká veľká kapacita platená) a dokáže zálohovať všetky dáta zariadenia, uložený priebeh hier a taktiež aj nastavenia. Fotoaparát Nexusu 5 má rozlíšenie 8 MPx a naozaj ponúka optickú stabilizáciu podobne OIS, ako LG G2. Netreba však očakávať, že vylepšenie snímok bude také výrazné v porovnaní s Nexusom 4. Výdrž 2300 mAh batérie sa zdá byť rozumná – 17 hodín hovoru, 8 hodín surfovania na internete a 6 hodín prezerania videa. Výdrž síce nie je taká dobrá, ako ponúkajú iné zariadenia na trhu, no cenovka za smartfón je výrazne nižšia. Zvuk z reproduktorov je vraj výborný. Nakoniec asi najzaujímavejšia informácia je práve tá, ohľadom ceny. Jeden z používateľov si je na “99% istý”, že Nexus 5 bude sa začne predávať od 349 amerických dolárov.

To sú zatiaľ všetky dostupné informácie. Bližší popis smartfónu a nového systému sa dozvieme na tlačovej konferencií takže dúfame, že nás Google už nenechá dlho čakať.

http://www.youtube.com/watch?v=uP0GCzie9u0

Zdroj: Reddit, cultofandroid

31.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+