MojAndroid

Spoločnosť Google vyvíjala Android už v rokoch 2006 a 2007, ďaleko predtým, ako sa tento operačný systém dostal na pulty predajní s mobilnými telefónmi.

Dokumenty spoločnosti Oracle z mája roku 2007, zverejnené počas súdnych procesov o použití Javy, prinášajú pohľad na Android vtedajšieho obdobia, ktorý je úplne odlišný od toho, ktorý bol predstavený v roku 2008 na Mobile World Congress a je priam neporovnateľný s tým, čo poznáme dnes v podobe napríklad Ice Cream Sandwich Androidu 4.0.

V tom čase sa pracovalo aj na prototype mobilného telefónu, ktorý mal Android niesť ako hlavný operačný systém. Špecifikácie tohto zariadenia zneli v porovnaní s dnešnými smartfónmi až neuveriteľne: 200 MHz ARMv9 procesor, 64 MB RAM a 64 MB ROM. Podporoval 3G, USB, Bluetooth 1.2 a bol vybavený 2 megapixlovým fotoaparátom. Podporoval aj miniSD a microSD karty.

Displej mal rozlíšenie 160×120 pixlov so zobrazením 16 bitových farieb. Podporoval aj QWERTY klávesnicu. Mal mať aj dve funkčné tlačidlá menu, ako podporu Androidu.

Podporoval základné aplikácie, no pracovalo sa na ďalších rozšíreniach ako online služby Google, Google Talk, Gmail, podporované malo byť multimediálne posielanie správ, podpora textových chatov.

Google vtedy mal odvážny plán, ponúkať telefón s neobmedzenými dátami za desať amerických dolárov. Objaviť sa mal v lete 2007, ale nebolo to tak. Android sa objavil u operátorov až koncom roku 2008.

Zdroj, foto: Cnet.co.uk, The Verge

Za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Martinovi P.

3.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+